Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

„Śniadanie daje moc” na bis! 26 lutego 2020

Co roku w listopadzie klasy I-III biorą udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Ale oczywistym jest, że o zdrowe śniadanie powinniśmy zadbać na co dzień, a nie tylko od święta! Dlatego w ramach innowacji pedagogicznej „Wiem, co jem. Kuchnia bez tajemnic” uczniowie uczęszczający do świetlicy przygotowywali zdrowe śniadanie, tym razem w postaci mieszanki płatków zbożowych z suszonymi i świeżymi owocami, orzechami oraz mlekiem.

 

„Koci” tydzień w świetlicy 17 lutego 2020

17 lutego obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kota. W szkolnej świetlicy „koci” był cały tydzień! Te sympatyczne zwierzaki były tematem naszych zajęć, zabaw i działań plastycznych. Podczas wizyty w bibliotece szkolnej dzieci zostały zapoznane z tytułami książek, których bohaterami są koty. 

Walentynki w Ia 14 lutego 2020

Walentynki w Ia były bardzo udane. Był to dzień uśmiechu i życzliwości. Uczniowie, pracując w grupach, przekazywali sobie miłe słowa i wymieniali serduszkowymi liścikami. Dziewczynki zostały obdarowane słodkościami. To był naprawdę udany dzień...

Kuchenne rewolucje w klasie 2 a – NALEŚNIKI WALENTYNKOWE 14 lutego 2020

W piątek 14 lutego klasa 2a rozpoczęła warsztaty kulinarne – „Kuchnia bez tajemnic – wiem co jem”. Naleśniki to danie proste, szybkie i uwielbiane przez dzieci. Tym razem zrobiliśmy z uczniami naleśniki „walentynkowe”. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z produktami sypkimi i płynnymi, przygotowaniem ciasta na naleśniki, które jest super proste do zrobienia. Wystarczy zmiksować razem wszystkie składniki.

Bal karnawałowy I-III 24 stycznia 2020

24 stycznia klasy I-III brały udział w szkolnym balu przebierańców. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Prowadzący imprezę DJ wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zarysp3@wp.pl

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić