Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Turniej Wiosenny 21 marca 2022 17:52

Z wielką radością ogłaszamy, że nasz coroczny Turniej Wiosenny is back!!! Po przerwie związanej z nauczaniem zdalnym wracamy z przytupem. W tym roku turniej miał tematykę ekologiczną związaną z segregowaniem odpadów. Wszystkim obecnym dziękujemy za udział i gratulujemy wygranym, których jeszcze trochę potrzymamy w niepewności :) zapraszamy na fotorelację. 

Powtórki do egzaminu ósmoklasisty 21 marca 2022 17:47

A oto jak w naszej szkole wyglądają powtórki do egzaminu ósmoklasisty. Grupa 2 grała dziś w powtórkowych Milionerów WhoWantsToBeaMillionaire. Wygrały dziewczyny i to wcale nie dlatego, że był dzień kobiet! Po prostu wymiatają! 

Karate – Iza i Anita 18 marca 2022

W minionym tygodniu o swojej pasji opowiedziały dziewczynki – Iza i Anita, które już drugi rok trenują karate.

Skąd taka pasja ? Wszystko za namową rodziców, którzy zachęcali do znalezienia ciekawej pasji. W taki oto sposób jedna z dziewczynek porzuciła balet i teraz trenuje karate. Dosłownie słowo karate oznacza „pustą rękę”.

Wiosenny ogródek 1b 18 marca 2022

Wiosenny ogródek 1b

Uczniowie kl. 1b, 18.03.2022r. na zajęciach, założyli hodowlę roślin. Dzieci sadziły cebulki i siali rzeżuchę do wcześniej przygotowanej ziemi w doniczkach - foremkach. Uczniowie podlali ziemię i ustawili doniczki w klasowym kąciku przyrody (na klasowym parapecie). Efekty pracy można będzie zobaczyć w następnych relacjach. 

Warsztaty kulinarne 1b - Sałatka grecka 17 marca 2022

17.03.22r., w ramach innowacji pedagogicznej „Kuchnia bez tajemnic - wiem co jem” oraz realizacji projektu 'Z kulturą mi do twarzy', w klasie 1b, rozpoczęły się przygotowania składników, które są potrzebne do przygotowania sałatki greckiej.

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić