Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Sukces pierwszoklasistki 27 października 2016

27 października w Biurze Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze uczennica klasy I a Zespołu Szkolno -Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Żarach Karolina Zabłotna odebrała dyplom i nagrodę za zajęcie I-go miejsca w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym o tematyce Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Uczennicy w uroczystym rozdaniu nagród i otwarciu wystawy towarzyszyła wychowawczyni Alicja Bojakowska i rodzice. Warto wspomnieć, że praca została wybrana z pośród 571 nadesłanych prac. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Spotkanie z Paniami z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Żarach 24 października 2016

24 października w świetlicy szkolnej gościliśmy Panie z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Żarach. W spotkaniu z ekspertkami od zdrowego żywienia uczestniczyły grupa świetlicowa oraz klasa 3b. Panie przypomniały dzieciom, jakie są najważniejsze zasady zdrowego odżywiania się oraz opowiedziały, jakie mogą być skutki nadmiernego spożycia słodyczy, słodkich napojów i słonych przekąsek. Uczniowie dowiedzieli się, z czego powinno się składać zdrowe śniadanie oraz dlaczego jest takie ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Pani dietetyczka omówiła również nową piramidą zdrowia, obowiązującą od stycznia 2016 r. Głównym celem prelekcji było teoretyczne przygotowanie uczniów do akcji „Śniadanie daje moc”, w której 8 listopada wezmą udział klasy I-III.

Wycieczka klasy 2b do PKO BP 24 października 2016

24 października 2016 r. klasa 2 b wybrała się na wycieczkę do banku PKO. Przywitał nas kierownik placówki. W bardzo interesujący i przystępny sposób opowiedział nam o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczach na temat funkcjonowania banku, pracy kasjerów, doradców finansowych oraz kierowników oddziałów. Pokazał nam jak wpłacać i wypłacać pieniądze z bankomatu. Zademonstrował pracę maszyn przeliczających banknoty i monety. Wiemy także jak zabezpieczane są pieniądze klientów. Przeprowadził pogadankę na temat zalet oszczędzania. Uczniowie mogli także zasiąść w dyrektorskim fotelu. Na zakończenie każdy uczestnik wycieczki otrzymał drobne upominki. Było to bardzo pouczające doświadczenie. Mimo że zwiedziliśmy całą placówkę, jednak nie dowiedzieliśmy się … gdzie znajduje się sejf.  

Sukces trzecioklasistki 22 października 2016

22 listopada uczennica klasy 3a, Martynka Wercholak, na zawodach sportowych we Wrocławiu w akrobatyce sportowej, zajęła I miejsce w trójkach dziewcząt. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Taniec z pasją 20 października 2016

20.10.2016 r. realizując kolejne działania naszego projektu „Żyjmy z pasją”, gościliśmy w naszym Zespole pana Przemysława Końcowika z Klubu Tańca Towarzyskiego STYL Żary. Pan Przemek poprowadził zajęcia pokazowe dla klas trzecich. Tematem warsztatu była Cha-cha. Dzieci świetnie się bawiły, słuchały instruktora i całkiem dobrze radziły sobie z elementami tańca. Dziękujemy panu Przemkowi!!!

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić