Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Podsumowanie Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 12 grudnia 2016

12 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. W kategorii szkół podstawowych nasza placówka zajęła wysokie szóste miejsce! Pani Dyrektor Zespołu odebrała z rąk Wojewody Lubuskiego okazały puchar oraz dyplom.

Zostań Aniołem – kartki wsparcia 09 stycznia 2017

W piątek 9.12.2016 roku uczniowie klasy I a integracyjnej wraz z wychowawczyniami dołączyli do akcji Zostań Aniołem. Wykonywali z wielkim zapałem kartki świąteczne dla Podopiecznych Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska i ich rodzin, dlatego chcieli umieścić na swych anielskich dziełach jak najwięcej materiałów ozdobnych, które przygotowali dla nich rodzice. Do akcji dołączyli również uczniowie z klas I-III ze swoimi wychowawczyniami. Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji. :)

Przegląd teatrów profilaktycznych 08 grudnia 2016

Uczniowie z zespołu teatralnego „Bajka” pod kierunkiem Pani Marioli Krasowskiej, 8.12.2016 r., wzięli udział w Przeglądzie teatrów profilaktycznych w Lunie. Przygotowali przedstawienie pt. „On”, o tematyce przeciw alkoholowej. Teatry profilaktyczne skierowane są do dzieci i młodzieży szkolnej, nauczycieli oraz rodziców. Ich celem jest m.in. zmniejszanie lub eliminowanie czynników ryzyka sprzyjających rozwojowi problemów alkoholowych, sięgania po inne substancje psychoaktywne, przemocy, agresji i uzależnienia od komputera oraz wzmacniania zachowań pozytywnych i budowania właściwych relacji.

Wycieczka do Poznania z SKO 30 listopada 2016

30 listopada 2016r. piętnaścioro uczniów z klasy 6a, dzięki wsparciu finansowemu SKO - PKO Bank Polski, wybrało się na pełną atrakcji wycieczkę do stolicy Wielkopolski – Poznania. Uczniowie wzięli udział w pokazie pięciu poruszających filmów krótkometrażowych podczas 34. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!  Bezpośrednio po seansach szóstoklasiści mieli okazję spotkać się z twórcami filmów „Broken tale” i „A Space in Time”. Podczas rozmowy z reżyserami dowiedzieli się m.in. jak powstawały filmy i co było inspiracją dla ich twórców. Ponadto podczas festiwalu nasi uczniowie rozwijali wyobraźnię, biorąc udział w warsztatach malowania światłem w ramach projektu Polska Światłoczuła. Ostatnim punktem wycieczki były odwiedziny w Rogalowym Muzeum Poznania, gdzie uczestnicy poznali nie tylko historię i tajniki produkcji najsłynniejszego poznańskiego wypieku – Rogala Świętomarcińskiego, ale również nauczyli się podstaw gwary wielkopolskiej.   

Andrzejki w klasie 1a 18 marca 2017 21:44

30 listopada 2016 w klasie I a odbyły się andrzejki. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Przeprowadzone zostały różne wróżby: pierwszy but za próg- pierwsze śluby, kolor ulubiony- jakie życie przed tobą, jaki będziesz mieć zawód, co cię czeka, imię przyszłej żony lub męża na sercu przebitym szpileczką. Były też wspólne tańce przy muzyce. Zabawa wszystkim bardzo się podobała i śmiechu było wiele.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić