Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Klasy Va i VIa na zielonej szkole we Władysławowie 09 czerwca 2017

 05 czerwca uczniowie klas Va i VIa wyjechali na zieloną szkołę do Władysławowa. Pod drodze zatrzymali się w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, w którym zobaczyli między innymi najdłuższą deskę świata i dom do góry nogami. Późnym wieczorem dzieci przywitały się z morzem. 06 czerwca młodzi podróżnicy odwiedzili Półwysep Helski. Dzieci były w fokarium, w którym obserwowały karmienie tych niezwykłych ssaków. Następnie zwiedziły meleksem słynną przystań rybacką i ośrodek turystyczny Mierzei Helskiej – miasto Hel. Nasi uczniowie wypłynęli również w rejs po Zatoce Gdańskiej.

 

Sukces czytelniczy pierwszoklasisty 08 czerwca 2017

Dariusz Jarzyński uczeń klasy I otrzymał Dyplom dla najlepszego czytelnika w mieście od Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach. Najbardziej dumne są jego wychowawczynie Alicja Bojakowska i Elżbieta Henke, które nauczyły go czytać.

 

Ognisko klasy 2 c 07 czerwca 2017

Uczniowie, rodzice i wychowawczyni klasy 2 c uczestniczyli w ognisku. Impreza zorganizowana została na Stadionie Syrena, by spędzić tam miły dzień poświęcony integracji zespołu klasowego. Pogoda dopisała, więc zabawom i grom sportowym nie było końca. 

 

Wycieczka klas drugich do Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich 30 maja 2017

„Park Dinozaurów Nowiny Wielkie” był idealnym celem na szkolną wycieczkę klas drugich. Pierwszą atrakcją była multimedialna sala lekcyjna „Dino-Club'. Tutaj pedagog z Parku przeprowadził z dziećmi lekcję (wykład) na temat historii życia na ziemi i procesów geologicznych kształtujących krajobraz naszej planety. Później dzieci miały zajęcia plastyczne – malowały gipsowe „skamieliny”, które zabrały do domu.

 

Klasa Ia w Miejskiej Bibliotece Publicznej 30 maja 2017 06:46

Klasa I wybrała się do Miejskiej Biblioteki. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami działania biblioteki oraz jej regulaminem. Pani bibliotekarka przedstawiła zbiór książek oraz zachęcała do korzystania z czytelni i wypożyczania książek.  Uczniowie samodzielnie wybierali i oglądali książeczki , które im się podobały. Zachęceni obiecali dużo czytać przez wakacje i przez cały rok.

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić