Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

1% dla Doriana z klasy 1a 01 lutego 2018 06:46

 Witam! Powoli zaczyna się czas rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Jeżeli nie masz pomysłu, bądź nie wiesz komu przekazać 1% podatku to jest apel dla Ciebie!  Dorianek ma problem z oczkami i potrzebujemy na jego leczenie sporych kwot pieniężnych. Dlatego jeżeli jesteś zainteresowany(a) chęcią wsparcia nas w jego leczeniu to podaję nr KRS 0000037904, w rubryce cel szczegółowy wpisujemy  16609.Jastrzębski Dorian.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc, pozdrawiam Karolina

 

Spotkanie z pracownikiem PSSE 26 lutego 2018

24 stycznia w świetlicy odbyło się spotkanie edukacyjne klas V i VI z pracownikami PSSE w Żarach na temat szeroko pojętej higieny. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są podstawowe zasady higieny osobistej, czym jest higiena pracy, wypoczynku i żywienia oraz jaki tryb życia prowadzić, aby być zdrowym i czuć się dobrze.

 

Bal karnawałowy kl. I-III i IV-VII 19 stycznia 2018 14:06

 W piątek, 19.01.2018r., zgodnie z coroczną tradycją, w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, przyozdobioną różnokolorowymi balonami ze spiralami. Zjawiskowy wygląd, wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy, do której uroczyście zaprosili prowadzący imprezę animatorzy. 

 

Wigilia w klasie 3c 21 grudnia 2017

Jak co roku przed przerwą świąteczną organizujemy w klasie spotkanie opłatkowe. Tym razem klasa 3c zorganizowała Wigilię w czwartek (ze względu na koleżankę). Na stołach pojawiły się wigilijne potrawy, talerz dla „gościa”, z głośników słychać było kolędy, a dzieci, rodzice i wychowawczyni wzajemnie składali sobie życzenia. 

 

Realizacja projektu edukacyjnego 'Pan Sprzątalski' 21 grudnia 2017

 W tym tygodniu uczniowie kl. IIa uczestniczyli w realizacji projektu edukacyjnego „Pan Sprzątalski”. W ramach zajęć uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób mogą jeszcze lepiej dbać o środowisko. Ponadto poznali ciekawe przygody Pana Sprzątalskiego, który przypomniał jak powinna wyglądać segregacja śmieci. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zarysp3@wp.pl

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić