Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Zdrowo jem, więcej wiem! 13 marca 2023 14:25

„Stawiam na śniadanie” to hasło przewodnie pierwszych zajęć, które odbyły się w klasie 1b w ramach Ogólnopolskiego Programu „Zdrowo jem, więcej jem!”.

Uczniowie mogli uświadomić sobie, jak ważnym posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie. Podczas zajęć poznali kilka pomysłów na przygotowanie smacznego i zdrowego śniadania. Poza tym sami mogli ocenić czy spożywane przez nich posiłki są zdrowe. Oczywiście najciekawszą częścią lekcji była część praktyczna, czyli możliwość samodzielnego przygotowania kanapek. Mali kucharze chętnie sięgali po warzywa i nie zabrakło ich na talerzach. To była wyjątkowo smakowita lekcja ;)

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 3 06 marca 2023

2 marca w naszej szkole odbył się dzień otwarty dla przyszłych kandydatów do klas pierwszych. W tym roku tematem przewodnim był Dziki Zachód. Przedszkolaki, które odwiedziły naszą szkołę, brały udział w zabawach ruchowych, odkrywały świat chemii i fizyki, obserwowały i wykonywały doświadczenia oraz tworzyły prace plastyczne. W krainie robotów zaprogramowały geniboty i stworzyły własne melodie. Poznały „tańczące” ozoboty, LedoWeDo w roli galopujących koni. Dzięki makiecie klocków lego oraz elementów Arduino Uno* przeniosły się w miniświat i okolice budynku naszej szkoły. Dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia we wrześniu :)

 

*Sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości

Wspólne czytanie 03 marca 2023 12:10

Pierwszaki poznały już wszystkie litery i coraz chętniej sięgają po książki. W ostatnim czasie naszych uczniów odwiedził tata Amelki – Pan Marcin i przeczytał fragment książki pt. „Podróże misia Wojtka”. Dzieci mogły poznać niezwykłą historię bardzo sławnego misia. Poza tym była to kolejna okazja do tego, by przekonać się, że czytając można przenieść się w ciekawe miejsca i wiele się nauczyć. Bardzo dziękujemy Panu Marcinowi za poświęcony czas.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić