Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Zbiórka darów dla schroniska – 2b 12 czerwca 2022 17:35

Jako że starszyzna Szkolnej partyzantki jara się florą, juniorzy zajęli się fauną i z pomocą starszych kolegów kilka zakręconych pozytywnie uczniów (nie oszukujmy sie, głównie dziewczynek) klasy 2b zorganizowało zbiórkę darów dla #miejskieschroniskozary. Cały bagażnik wyścigówki pojechał dziś do zwierząt zamieszkujących #schroniskozary coby napełnić ich brzuszki i dostarczyć rozrywki :) dziękujemy!!! 

3A w Ochli 06 czerwca 2022

3 czerwca klasa 3a wybrała się na wycieczkę do Ochli. Celem podróży było poznanie piękna naszego regionu i kultury. Uczniowie brali udział w warsztatach ,,Od ziarenka do bochenka'. Każdy mógł skosztować zrobionej przez siebie bułki. Poznaliśmy pejzaż dawnej wsi oraz zabytkowe wnętrza chat. Pod koniec wycieczki czekało nas ognisko i pieczenie kiełbasek. Dla wszystkich był to bardzo udany dzień.

Degustacja rzodkiewki z ogródka szkolnego 09 czerwca 2022

Dzięki ogromnej trosce wszystkich uczniów szkoły, bo to fakt stwierdzony naukowo, że każdy z naszej szkolnej ekipy był sprawdzić jak rośnie chodź jeden raz w tygodniu, oraz magicznemu kompostowi z #ZZOMarszów nasze rzodkiewki przyprawiają wszystkich o zawrót głowy i zazdrość, bo mało kto tak piękną w tym roku wyhodował. Nawet Anne z Gruzji na tą okoliczność ponad 100 razy wymówiła 'rzodkiewka'. Smacznego i zapraszamy po sałatę do kanapek :)

Z zielonymi pozdrowieniami Szkolna Partyzantka Ogrodnicza

Wycieczka klas 7 07 czerwca 2022

W dniach 31.05.-01.06.2022r. uczniowie z klasy 7b i 7c, z wychowawcami, pojechali na dwudniową wycieczkę w góry. Na początek weszliśmy na Sky Walk na wysokość 62 metrów w Świeradowie Zdroju i podziwialiśmy piękną panoramę gór Izerskich.  Każdy, kto dotarł na samą górę, mógł odpocząć na siatce w kształcie kropli lub wejść na szklaną platformę i poczuć jakby ciało unosiło się w powietrzu. Potem pojechaliśmy na kolej gondolową w kompleksie Ski&Sun uważaną za obowiązkową atrakcję w polskich Sudetach Zachodnich. 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić