Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Dyskusyjnego Klubu Książki 2a w MBP 23 czerwca 2017 12:12

 Klasa 2a 13 czerwca odbyła swoje ostatnie w tym roku spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Tym razem dzieci wysłuchały wykładu dr Szymczaka na temat pochodzenia papieru i drukowania pierwszych książek oraz pierwszych drukarni na terenie Żar. Następnie dzieci obejrzały wystawę starodruków i obejrzały slajdy.

 

I Koncert Piosenki Obcojęzycznej 09 czerwca 2017

 9 czerwca 2017r. klasa 2a i uczeń klasy 2c wzięli udział w I Koncercie Piosenki Obcojęzycznej, który odbył się w Liceum Ogólnokształcącym im. B.Prusa w Żarach. Klasa 2a zaśpiewała piosenkę po angielsku 'On, in, under, by', a uczeń klasy 2c Karol Szkudlarek piosenkę 'Sophia' po hiszpańsku. 

 

Klasy Va i VIa na zielonej szkole we Władysławowie 09 czerwca 2017

 05 czerwca uczniowie klas Va i VIa wyjechali na zieloną szkołę do Władysławowa. Pod drodze zatrzymali się w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, w którym zobaczyli między innymi najdłuższą deskę świata i dom do góry nogami. Późnym wieczorem dzieci przywitały się z morzem. 06 czerwca młodzi podróżnicy odwiedzili Półwysep Helski. Dzieci były w fokarium, w którym obserwowały karmienie tych niezwykłych ssaków. Następnie zwiedziły meleksem słynną przystań rybacką i ośrodek turystyczny Mierzei Helskiej – miasto Hel. Nasi uczniowie wypłynęli również w rejs po Zatoce Gdańskiej.

 

Sukces czytelniczy pierwszoklasisty 08 czerwca 2017

Dariusz Jarzyński uczeń klasy I otrzymał Dyplom dla najlepszego czytelnika w mieście od Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach. Najbardziej dumne są jego wychowawczynie Alicja Bojakowska i Elżbieta Henke, które nauczyły go czytać.

 

Ognisko klasy 2 c 07 czerwca 2017

Uczniowie, rodzice i wychowawczyni klasy 2 c uczestniczyli w ognisku. Impreza zorganizowana została na Stadionie Syrena, by spędzić tam miły dzień poświęcony integracji zespołu klasowego. Pogoda dopisała, więc zabawom i grom sportowym nie było końca. 

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić