Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Spotkanie z Paniami z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Żarach 24 października 2016

24 października w świetlicy szkolnej gościliśmy Panie z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Żarach. W spotkaniu z ekspertkami od zdrowego żywienia uczestniczyły grupa świetlicowa oraz klasa 3b. Panie przypomniały dzieciom, jakie są najważniejsze zasady zdrowego odżywiania się oraz opowiedziały, jakie mogą być skutki nadmiernego spożycia słodyczy, słodkich napojów i słonych przekąsek. Uczniowie dowiedzieli się, z czego powinno się składać zdrowe śniadanie oraz dlaczego jest takie ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Pani dietetyczka omówiła również nową piramidą zdrowia, obowiązującą od stycznia 2016 r. Głównym celem prelekcji było teoretyczne przygotowanie uczniów do akcji „Śniadanie daje moc”, w której 8 listopada wezmą udział klasy I-III.

Wycieczka klasy 2b do PKO BP 24 października 2016

24 października 2016 r. klasa 2 b wybrała się na wycieczkę do banku PKO. Przywitał nas kierownik placówki. W bardzo interesujący i przystępny sposób opowiedział nam o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczach na temat funkcjonowania banku, pracy kasjerów, doradców finansowych oraz kierowników oddziałów. Pokazał nam jak wpłacać i wypłacać pieniądze z bankomatu. Zademonstrował pracę maszyn przeliczających banknoty i monety. Wiemy także jak zabezpieczane są pieniądze klientów. Przeprowadził pogadankę na temat zalet oszczędzania. Uczniowie mogli także zasiąść w dyrektorskim fotelu. Na zakończenie każdy uczestnik wycieczki otrzymał drobne upominki. Było to bardzo pouczające doświadczenie. Mimo że zwiedziliśmy całą placówkę, jednak nie dowiedzieliśmy się … gdzie znajduje się sejf.  

Sukces trzecioklasistki 22 października 2016

22 listopada uczennica klasy 3a, Martynka Wercholak, na zawodach sportowych we Wrocławiu w akrobatyce sportowej, zajęła I miejsce w trójkach dziewcząt. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Taniec z pasją 20 października 2016

20.10.2016 r. realizując kolejne działania naszego projektu „Żyjmy z pasją”, gościliśmy w naszym Zespole pana Przemysława Końcowika z Klubu Tańca Towarzyskiego STYL Żary. Pan Przemek poprowadził zajęcia pokazowe dla klas trzecich. Tematem warsztatu była Cha-cha. Dzieci świetnie się bawiły, słuchały instruktora i całkiem dobrze radziły sobie z elementami tańca. Dziękujemy panu Przemkowi!!!

Wizyta klasy 2 b w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Klasa 2b była na wycieczce w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w Oddziale dla Dzieci. Uczniowie mieli okazję obejrzeć bogaty i bardzo ciekawy księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich. Pani bibliotekarka pokazała nam najbardziej atrakcyjne książeczki. Powiedziała w jaki sposób można zapisać się do biblioteki oraz jak z niej korzystać. Opowiedziała nam jak należy zachowywać się w tym miejscu oraz jak szanować książki. Mogliśmy spośród książek znajdujących się na regale przypominającym lokomotywę wybrać interesujące nas książeczki i w ciszy je obejrzeć oraz przeczytać fragmenty. W nagrodę za piękne zachowanie otrzymaliśmy słodki poczęstunek. Przy okazji pobytu w bibliotece mogliśmy obejrzeć pokonkursową wystawę Exlibrisu. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych prac z całego świata znalazły się także Exlibrisy dzieci z Żar. Było tak ciekawie, że dzieci obiecały, że wrócą tu z rodzicami.   

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić