Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Ostanie chwile w trzeciej klasie 24 czerwca 2022 07:41

To już ostanie chwile w trzeciej klasie. Niebawem trzecioklasisty przekroczą próg czwartej klasy i rozpoczną kolejny etap swojej edukacyjnej wędrówki.

Drodzy Uczniowie, pamiętajcie, że tak jak śpiewacie w piosence „czwarta klasa to świetna sprawa”, a przed Wami stoi otworem świat nauki i techniki. Życzymy Wam wiele radości w zdobywaniu wiedzy i odkrywaniu mnóstwa ciekawych rzeczy.

Współpraca ze szkołą w Schleife 10 czerwca 2022

W bieżącym roku szkolnym kontynuowano współpracę z naszą szkołą partnerską w Niemczech w Schleife. W tym roku dzieci z klas 3b i 3a korespondowały z rówieśnikami ze szkoły podstawowej w Niemczech. Z powodu pandemii prowadzono rozmowy video przez platformę Zoom. Dzieci miały okazję porozmawiać ze sobą trochę po niemiecku i po angielsku.

Dzień Sportu w Schleife 09 czerwca 2022

9 czerwca 2022 - wyjazd na Dzień Sportu do naszej szkoły partnerskiej w Niemczech w miejscowości Schleife. Bawiliśmy się świetnie. Bardzo podobała nam się nowa szkoła w Niemczech. Wróciliśmy pełni wrażeń.

Wycieczka do Muzeum Etnograficznego w Ochli 19 czerwca 2022 20:38

Całkiem niedawno uczniowie klasy IIIb bardzo miło spędzili czas na wspólnej wycieczce. Tym razem odwiedzili Muzeum Etnograficzne w Ochli. W czasie pobytu w muzeum uczniowie mogli zwiedzić stare chaty. Z niezwykle ciekawej opowieści pani przewodnik dowiedzieli się jak, jeszcze niedawno wyglądało życie mieszkańców wsi. Poza tym oglądali używane wówczas sprzęty do pracy w domu i na polu.

Truskawkowe desery w świetlicy 16 czerwca 2022

Korzystając z dobrodziejstw lata świetliki wykorzystały do przygotowania ostatnich w tym roku deserów pyszne truskawki i zdrowe produkty mleczne. Jako pierwsze powstały orzeźwiające koktajle truskawkowe na bazie jogurtu naturalnego, a następnie wyśmienity sernik na zimno. Dzieci zgodnie przyznały, że bardzo smakowite były tegoroczne kulinarne spotkania w świetlicy i zadeklarowały chęć dalszego zgłębiania tajników zdrowej kuchni w przyszłym roku szkolnym.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić