Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Pierwszy dzień wiosny klas IV-VIII 21 marca 2019 18:00

21 marca świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny.  W klasach 4-8 odbył się turniej wiosenny, w którym najważniejszym elementem była wzajemna współpraca w klasach. W licznych zadaniach uczniowie musieli m.in. przejść przez tor przeszkód, trzymając się za ręce, zawiązać supeł na linie, rozszyfrowywać wiadomość czy przekazać sobie hasło w zabawie w głuchy telefon.

 

 

Projekty Marzanny 20 marca 2019

 Uczniowie klasy 2b przygotowywali się do powitania wiosny. W grupach wykonali projekty Marzanny. Wszystkie projekty były udane. 

 

Kuchenne rewolucje – „wrapy” w 1a – ciąg dalszy 19 marca 2019 18:00

Uczniowie klasy 1a biorą udział w projekcie profilaktycznym „Pozytywne wibracje w walce o zdrowie - STOP uzależnieniom”. W ramach tego projektu odbyły się zajęcia warsztatowo-kulinarne. Przygotowania rozpoczęły się od pogadanki na temat zdrowego odżywiania oraz bezpieczeństwa i higieny podczas przygotowań posiłków.

 

Uzależnienia są groźne 19 marca 2019

Każdy wie, że alkohol, tytoń i narkotyki nieodwracalnie niszczą organizm. Wywołują uzależnienie. Uzależnić się można także od różnych czynności, na przykład korzystania z urządzeń elektronicznych. O tym i o wielu innych ważnych informacjach dowiedzieli się uczniowie klasy 4a oraz ich rodzice podczas „otwartej” lekcji przyrody. 

 

Wyjście do przedszkola uczniów z świetlicy 19 marca 2019

19 marca uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wybrali się z wizytą do przedszkolaków z grupy VII. Celem spotkania było lepsze poznanie się dzieci oraz utrwalenie ich wiedzy na temat higieny jamy ustnej. Na wstępie „świetliki” przeczytały przedszkolakom bajkę o Jurku, którego bolał ząb. 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić