Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Nadia - miłośniczka zwierząt 16 maja 2022

W ostatnim tygodniu o swojej pasji opowiadała Nadia. Dziewczynka jest wielką miłośniczką zwierząt – w domu ma psa oraz świnkę morską.

Nadia opowiedziała kolegom i koleżankom o psach – przedstawiła kilka ciekawostek związanych z życiem tych zwierząt, wspomniała także o tym jak w prawidłowy sposób należy opiekować się tymi czworonożnymi pupilami (odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne, dieta, spacery). Od pewnego czasu Nadia zajmuje się również tresurą swojego ukochanego pieska Fado (5- letni cocker spaniel angielski).

Sukces Sofii 16 maja 2022

14 maja 2022 r. uczennica kl. 2a - Sofiia Kolesnykova uczestniczyła w międzynarodowych zawodach karate JKA TOBU CUP, które odbyły się w stolicy Niemiec - Berlinie. Nasza uczennica zajęła tam 2 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

 

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „ Z kulturą mi do twarzy” 16 maja 2022

W roku szkolny 2021/2022 uczniowie klas 1- 3 brali udział w realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „ Z kulturą mi do twarzy”. Otrzymaliśmy za wykonanie zadań certyfikaty dla szkoły i uczniów. Celem projektu było wprowadzanie uczniów w świat wartości, wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej oraz wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia.

Szkolny klomb 13 maja 2022

Uczniowie klas 5b i 6a porządkowali dziś szkolny klomb :)  dla niektórych ciężka praca, ale dla naszych uczniów czysta przyjemność!!! 

Rośliny łączą ludzi 13 maja 2022

Jak widać na dołączonej fotografii rośliny to temat, który łączy ludzi. Osoby, które zazwyczaj ze sobą nie rozmawiają, dzisiaj Rebeliantki ze Szkolnej Partyzantki korzystały z doświadczenia pana Edwarda (który opiekuje się terenami zielonymi w naszej szkole i nie tylko). Razem posadzili pnącza i peonie przyniesione w czasie akcji ratowania roślin z kartonaży supermarketowej. I zawiązała się współpraca!!!

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić