Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Dzień Chłopaka w 1a 30 września 2019

Uczniowie klasy Ia obchodzili w tym roku Dzień Chłopaka w smakowity sposób. Dziewczynki wraz ze swoimi paniami i rodzicami przygotowały dla chłopców poczęstunek i drobne upominki. Najbardziej jednak wszyscy czekali na pizzę, której zapach roznosił się po całej szkole.

 

Światowy Dzień Turystyki 27 września 2019

Włączając się w obchody Światowego Dnia Turystyki klasa 6 b wzięła udział w TRInO -Turystyczno-Rekreacyjnej Imprezie na Orientację, która odbyła się w piątek 27 września. Uczniowie pokonali trasę z mapą wykonując zadania. Po dotarciu na metę otrzymali od organizatorów (Żarski Oddział PTTK, Urząd Miasta Żary) - dyplom oraz słodki upominek.

Święto Czarnej Dywizji 26 września 2019

26 września na Placu Generała Maczka w Żaganiu, wspólnie z młodszymi uczniami naszej społeczności szkolnej, poczet sztandarowy uczestniczył w uroczystych obchodach Święta 11. Batalionu Dowodzenia. Po ceremonii wszyscy mogli zobaczyć z bliska sprzęt jakim dysponują żołnierze Czarnej Dywizji. 

Kuchenne rewolucje w klasie 2 a – Pudding chia 26 września 2019 20:00

W czwartek 26 września klasa 2 a rozpoczęła warsztaty kulinarne – „Kuchnia bez tajemnic – wiem co jem”. Uczniowie rozmawiali z nauczycielkami o zdrowym odżywianiu i wartościach odżywczych wykorzystywanych produktów. Drugą częścią zajęć było zrobienie zdrowego i kolorowego deseru – „Puddingu chia”. Przygotowanie deseru zajęło nam 2 dwa dni 26-27.09. Uczniowie pracowali w grupie. Nasiona chia wymieszaliśmy z mlekiem kokosowym, z mlekiem krowim i miodem, i wstawiliśmy w szklaneczkach do lodówki, aby zgęstniało. Następnego dnia przygotowaliśmy mus owocowy i dodaliśmy na wierzch puddingu.

'Sprzątanie Świata' i 'Dzień bez Samochodu' 20 września 2019

W piątek 20.09. włączyliśmy się międzynarodową kampanię odbywającą się na całym świecie czyli 'Sprzątanie świata'. Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami posprzątali teren szkoły. A w szkole uczniowie klas starszych zadbali o czystość swoich gabinetów i korytarzy szkolnych.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić