Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Góra Grosza w SP3 10 marca 2022 21:34

Nasza szkoła po raz kolejny zorganizowała wielką zbiórkę pieniędzy w ramach XXII Ogólnopolskiej Akcji „Góra Grosza”. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

Dzień Kobiet w klasie 2a 08 marca 2022 21:32

Dzień Kobiet w klasie 2aZ okazji tego sympatycznego, marcowego święta zaplanowaliśmy w naszej klasie kilka atrakcji. Chłopcy zachowali się wspaniale. Dziewczynki zostały obdarowane kwiatami oraz drobnymi upominkami. Były także życzenia, śpiewy oraz słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci. 

8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet w 1b 08 marca 2022 21:25

8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza.

Dzień Kobiet w klasie 1b był obchodzony bardzo uroczyście. Chłopcy zachowali się jak dżentelmeni. Swojej wychowawczyni i koleżankom wręczyli piękne kwiaty. 

'Na pomoc Ukrainie' w naszej szkole 07 marca 2022

Dzieci ze świetlicy chcąc również pomóc ludziom z Ukrainy dotkniętych wojną, zrobiły kartki wspierające ich i solidaryzujące się z nimi. Przez ostatni tydzień kto miał i mógł przynosił do miejsc zbiórki PCK potrzebne i niezbędne rzeczy dla uchodźców oraz wpłacał pieniążki.

 

,,Tydzień zabaw językowych' 07 marca 2022

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas 1-3 mogli wykorzystać zdobytą wiedzę z języka angielskiego i sprawdzić się w zabawach i grach językowych. Bawiliśmy się m. in. grając w planszówki, w kółko i krzyżyk, budowaliśmy wieżę z kart ze słówkami i z kubeczków. Wiele frajdy sprawił uczniom sklep spożywczy z plastikowymi artykułami.

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić