Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Miejski Festiwal Kolęd i Pastorałek 2021 – Julia Hubryj 1b 11 grudnia 2021 06:37

W dniu 11.12.2021r. w Żarach odbył się Miejski Festiwal Kolęd i Pastorałek organizowany przez Żarski Dom Kultury pod patronatem Burmistrza Miasta Żary. Uczennica klasy IB Julia Hubryj reprezentowała naszą szkołę w drugiej kategorii wiekowej klas I – III śpiewając kolędę pt. „Oj, maluśki, maluśki”. Decyzją Rady Artystycznej Festiwalu Julia otrzymała tytuł laureata. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Warsztaty kulinarne 'Kuchnia bez tajemnic - wiem co jem' - pierniczki bożonarodzeniowe w 1b 10 grudnia 2021

10.12.21r., w klasie 1b, a nawet w całej szkole, zapachniało pieczonymi świątecznymi ciasteczkami - pierniczkami. W ramach innowacji pedagogicznej „Kuchnia bez tajemnic - wiem co jem” oraz świątecznych przygotowań dzieci piekły pierniczki w asyście wychowawczyni. Przygotowania rozpoczęły się od poznania składników, które są potrzebne do zrobienia ciasta.

Rozwijamy czytelnictwo 07 grudnia 2021 10:58

Uczniowie naszego Zespołu Damian Mandziuk 2a, Mateusz Mandziuk 2b oraz Ada Mandziuk MP 1 to stali czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach otrzymali nagrody oraz dyplomy za rozwijanie czytelnictwa.

Gratulujemy.

Tydzień Życzliwości i Pozdrowień w SP3 06 grudnia 2021

W naszej szkole odbył się Tydzień Życzliwości i Pozdrowień. W każdy dzień była misja do spełnienia, np.: zrobienie komuś przyjemności albo można było zabrać ze sobą dobre słowo i podarować komuś innemu. Jednego dnia większość ubrała się na żółto, aby zademonstrować pozytywne myślenie. Powstały również: tablica POZDROWIEŃ oraz tablica POWITAŃ w różnych językach. Przede wszystkim każda klasa stworzyła przepis lub receptę na życzliwość. Plakaty są niesamowite i naprawdę można było czerpać instrukcję, co zrobić aby być bardzo życzliwym :).

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić