Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Zdrowo jem, więcej wiem! 04 maja 2023

W ostatnim tygodniu kwietnia w klasie 1b odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu „Zdrowo jem, więcej wiem!”. Tym razem uczniowie dowiedzieli się co robić, by nie marnować żywności.

Na początku lekcji uczniowie podzielili wszystkie przyniesione z domu produkty na : owoce, warzywa, nabiał oraz pieczywo. Ta część zajęć byłą przypomnieniem i utrwaleniem dotychczasowej wiedzy. Następnie uczniowie dowiedzieli się jakich produktów marnuje się najwięcej w Polsce oraz wspólnie próbowali ustalić, co robić, by tego unikać.

1a w Muzeum Pogranicza Śląsko - Łużyckiego w Żarach 04 maja 2023 14:02

Uczniowie klasy 1a odwiedzili niedawno Muzeum Pogranicza Śląsko - Łużyckiego w Żarach. Celem wycieczki były warsztaty garncarskie. Podczas ciekawej lekcji dzieci mogły wykonać z gliny kubeczki, garnuszki lub małe ozdoby.

Wyjście uatrakcyjniło zwiedzanie wystawy porcelany oraz wykład na temat historii Żar przeprowadzony przez panią prowadzącą spotkanie. Wszyscy wrócili do domu z pamiątkami z gliny. Wyjście było bardzo udane i na pewno nieraz odwiedzimy jeszcze żarskie muzeum.

Wiosna! wiosna! 28 kwietnia 2023

A jak wiosna to owady...bzzz 

Poniżej zdjęcia tych skonstruowanych na technice przez uczniów klasy 5A i 5B.
Prace wykonane dzięki sprzętowi pozyskanemu w ramach programu Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Światowy Dzień Ziemi 26 kwietnia 2023 14:21

Klasa 1a obchodziła w tym roku Światowy Dzień Ziemi  przygotowując zwierzątka z owoców i warzyw. Okazało się, że wyobraźnia uczniów nie miała granic. Powstał m. in. piękny delfin, baranek, motylek, wąż, jeżyk i wiele innych ciekawych pomysłów. Najlepsze jednak zostało na koniec. Każdy mógł zjeść swoje dzieło. Wszyscy stwierdzili, że owoce i warzywa są pyszne, a o Ziemię, z której wyrosły powinniśmy dbać każdego dnia.

Sukcesy plastyczne 23 kwietnia 2023

Lena Kuźniak, uczennica klasy IIb jest dwukrotną laureatką konkursów plastycznych;  Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego 'Pro Arte' w Zielonej Górze oraz konkursu 'Pokaż, co potrafisz: W świecie roślin' organizowanym przez ŻDK w Żarach. W każdym z nich Lena zajęła I miejsce. Brawo! Gratulujemy! Życzymy Lence dalszych sukcesów.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić