Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

25 października 2021 06:44

11.10.2021r. uczniowie kl.1-3 rozpoczęli rozmowy o jesiennych drzewach i o tym co dają nam drzewa z okazji Międzynarodowego Dnia Drzewa. Wszystko odbywała się w formie warsztatów i różnorodnych zadań. Uczniowie oglądali filmy edukacyjne i czytali ciekawostki o drzewach. 

Szkolna Partyzantka Ogrodnicza 18 października 2021

W Szkole Podstawowej nr 3 swoją tajemniczą działalność rozpoczęła Szkolna Partyzantka Ogrodnicza pod opieką nauczyciela języka angielskiego Ewy Nosal. Pierwszą akcją zorganizowaną przez ekologicznych rebeliantów była Cebulkowa Piątko-Niedziela, podczas której udało nam się zebrać, spakować i posadzić ponad 300 cebulek wiosennych. Oto kilka zdjęć z tej akcji.

 

,,Europejski Dzień Języków Obcych” 24 września 2021

W piątek, 24 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Klasy 1-3 wspaniale się przygotowały. Było wesoło, barwnie, muzycznie i smacznie. Ten dzień przybliżył uczniom kulturę i język innych narodowości. Dzieci swoimi strojami, przygotowanymi tańcami, wypiekami, udowodniły, że Europa jest bardzo różnorodna, ciekawa i na pewno warto ją poznawać.

 

Projekt czytelniczy 10 października 2021 13:40

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 3b biorą udział w kolejnej edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa – Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki. Już zaczęliśmy realizację zajęć. Niebawem kolejne relacje.

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić