Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Świetlicowe babeczki wielkanocne 13 kwietnia 2022 21:04

Przed Świętami Wielkanocnymi dzieci w świetlicy postanowiły zakasać rękawy i własnoręcznie przygotować pyszne jogurtowe babeczki. Najpierw uczniowie odmierzali właściwe objętości poszczególnych składników wg przepisu, co wymagało dokładności i skupienia uwagi na wykonywanych czynnościach. Kolejnym krokiem było napełnienie foremek ciastem i wstawienie ich do piekarnika. 

Pasja Anity 13 kwietnia 2022 21:00

Pasją Anity jest malowanie, rysowanie, wyklejanie oraz wykonywanie prac plastycznych różnymi technikami. Swoją pierwszą pracę plastyczną (malowana farbami) wykonała, gdy miała zaledwie 4 lata. Anita czerpie inspiracje do wykonywania swoich prac z internetu – często ogląda filmy instruktażowe oraz prace wykonane przez innych artystów. Wykonując swoje dzieła Anitka uspokaja się, relaksuje, a co najważniejsze daje jej to wiele radości.

Życzymy wielu ciekawych pomysłów do tworzenia nowych prac

Warsztaty kulinarne 1b – jajko w roli głównej 13 kwietnia 2022 19:51

13.04.2022r., w środę, w klasie 1b odbyły się kolejne warsztaty kulinarne, których główną rolę pełniło jajko na twardo. Dzieci dowiedziały się, że jajko jest produktem spożywczym będącym podstawą wielu potraw i jest również bogatym źródłem substancji odżywczych. Ma pozytywny wpływ na nasz organizm, np.: na oczy, dostarcza nam witamin: A, E, B2, B12, D i K.

Światowy Dzień Zdrowia 11 kwietnia 2022 20:55

Każdy uczeń wie, co robić, aby być zdrowym. W tym roku hasłem Światowego Dnia Zdrowia jest ,, Our planet, our health - nasza planeta, nasze zdrowie'. Tym hasłem Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje, jak bardzo nasze samopoczucie zależy od kondycji naszej planety. 7 kwietnia uczniowie naszej szkoły odbyli pogadanki, dyskusje, a niektórzy tworzyli plakaty na temat naszego wpływu na zdrowie naszej planety, a co za tym idzie i nasze.

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić