Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

I nagroda w konkursie filmowym dla uczniów klasy 5a 10 maja 2017 19:07

9 maja 2017 roku w sali widowiskowej ŻDK „Luna” odbył się I Międzyszkolny Konkurs Filmowy ŻARSKIE FRYDERYKI FILOWE zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Żarach. W konkursie naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 5a: Dawid Kozaczewski, Mike Loja Ciukaj, Igor Nowogórski, Igor Pietraszko i Dawid Wiśniewski oraz Martyna Żuk, która zaangażowała się w pomoc w realizacji jednego z zadań konkursowych – filmu nawiązującego do książki Mikołajek.

 

 

3b w Bibliotece Miejskiej 21 kwietnia 2017

Klasa 3b, 21 kwietnia, wzięła udział w spotkaniu w Bibliotece Miejskiej. Dzieci wysłuchały, a właściwie obejrzały sztukę 'na papierze', czyli kamishibai jest to teatr obrazkowy - tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach o wymiarach 37x27,5 wsuwanych do małego drewnianego parawanu. Dzieciom bardzo spodobała się taka inna książka i tworzenie opowiadania. 

 

Przedświąteczne słodkie zajęcia w świetlicy 12 kwietnia 2017

Przed świętami wielkanocnymi świetliki postanowiły zakasać rękawy i własnoręcznie przygotować i upiec pyszne jogurtowe babeczki. Dzieci odmierzały właściwe objętości poszczególnych składników wg przepisu, co wymagało dokładności i skupienia uwagi na wykonywanych czynnościach. Sądząc po pysznych efektach naszych słodkich zajęć, śmiało można stwierdzić, że dzieciaki świetnie sprawdziły się w roli małych cukierników

 

Warsztaty filmowe w Telewizji Regionalnej 10 kwietnia 2017

10 kwietnia 2017 roku pięciu uczniów klasy 5a uczestniczyło w warsztatach filmowych przeprowadzonych przez dziennikarkę i operatora kamery Telewizji Regionalnej. Chłopcy dowiedzieli się nie tylko jak wygląda codzienna praca dziennikarza, ale także nauczyli się w jaki sposób posługiwać się kamerą, by osiągnąć odpowiedni efekt podczas kręcenia materiału.

Warsztaty plastyczne w Muzeum 05 kwietnia 2017

Klasa I a wybrała się do Muzeum na warsztaty plastyczne. Najpierw panie z muzeum przedstawiły prezentację multimedialną 'Historia witraży', a następnie rozdały dzieciom wcześniej przygotowane materiały potrzebne do wykonania świątecznych witraży. Uczniowie z ochotą przystąpili do pracy. 

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić