Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Jesienne warsztaty przyrodnicze – Leśna banda – 3a 15 października 2022

12.10.2022 r. kl. 3a uczestniczyła w leśnych warsztatach ekologicznych pt. 'Leśna banda'. Zajęcia odbyły się w 'Zielonym Lesie', po którym oprowadzali nas Magda i Sylwek Świderscy, którzy na co dzień prowadzą gospodarstwo ekologiczne w Drągowinie.

W trakcie zajęć usłyszeliśmy wiele ciekawostek na temat roślinności leśnej, wykonaliśmy leśną biżuterię oraz płaskorzeźby z gliny znalezionej w lesie. 

Europejski Dzień Języków w SP 3 15 września 2022

Europejski Dzień Języków w Szkole Podstawowej nr 3 zaskoczył uczniów ciekawymi zadaniami, które rozwijały użycie języków w praktyce. Na angielskim i niemieckim można było zdobyć dodatkowe oceny za zadania językowe. Dzieciaki, szukały par językowych, uczestniczyły w bieganym dyktandzie, odbyły podróż do przeszłości przy pomocy słowników papierowych.

Utalentowany Kuba – 6b 13 października 2022

Nasza szkoła jest pełna wspaniałych, utalentowanych uczniów. Mało kto wie, że ten niepozorny z wyglądu uczeń klasy 6b - Jakub, każdego miesiąca sezonu ligi koszykówki zdobywa wraz ze swoją drużyną medale i tytuły MVP meczu ;).

Tak trzymać Kuba!!!

Akcja Pola Nadziei 2022/2023 13 października 2022 08:33

Kolejny już raz bierzemy udział w akcji Pola Nadziei poświęconej żarskiemu Hospicjum :). Za nami I etap akcji, który odbył się 10 października. Uczniowie klasy 1a, 1b, 2a, 2b i 3a wraz z nauczycielami posadzili wspólnie bardzo dużo cebulek żonkili!

Na wiosnę, gdy tylko zakwitną nastąpi II etap akcji. Dzieci z rodzicami z naszego Zespołu będą dokonywały dobrowolnych wpłat na rzecz Hospicjum w Żarach.

Dziękujemy rodzicom, dzieciom i nauczycielom za okazane serce :*

Jeśli ktoś chce się przyłączyć do akcji zapraszamy na stronę Hospicjum:

https://www.facebook.com/Hospicjum-%C5%9Bw-Brata-Alberta-…/…


 #LaboratoriaPrzyszłości

Spotkanie uczniów z kl. 1-3 z Panią leśnik 07 października 2022

7 października 2022 r. dzieci z klas I - III odwiedziła Pani Magdalena Błaszczyszyn, która jest leśniczym w Nadleśnictwie Lipinki Łużyckie. Pani Magda zaprezentowała nam bardzo ciekawe eksponaty przyrodnicze oraz opowiedziała o życiu leśnych zwierząt i roślin. Dowiedzieliśmy się m.in. tego, że w naszych lasach żyją szopy, bieliki, wilki, a nawet szakale złociste. Okazało się, że lasy w najbliższej okolicy skrywają wiele sekretów. Każde uważne dziecko może je odkrywać i stać się 'leśnym detektywem'.

#LaboratoriaPrzyszłości

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić