Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Przedświąteczne słodkie zajęcia w świetlicy 12 kwietnia 2017

Przed świętami wielkanocnymi świetliki postanowiły zakasać rękawy i własnoręcznie przygotować i upiec pyszne jogurtowe babeczki. Dzieci odmierzały właściwe objętości poszczególnych składników wg przepisu, co wymagało dokładności i skupienia uwagi na wykonywanych czynnościach. Sądząc po pysznych efektach naszych słodkich zajęć, śmiało można stwierdzić, że dzieciaki świetnie sprawdziły się w roli małych cukierników

 

Warsztaty filmowe w Telewizji Regionalnej 10 kwietnia 2017

10 kwietnia 2017 roku pięciu uczniów klasy 5a uczestniczyło w warsztatach filmowych przeprowadzonych przez dziennikarkę i operatora kamery Telewizji Regionalnej. Chłopcy dowiedzieli się nie tylko jak wygląda codzienna praca dziennikarza, ale także nauczyli się w jaki sposób posługiwać się kamerą, by osiągnąć odpowiedni efekt podczas kręcenia materiału.

Warsztaty plastyczne w Muzeum 05 kwietnia 2017

Klasa I a wybrała się do Muzeum na warsztaty plastyczne. Najpierw panie z muzeum przedstawiły prezentację multimedialną 'Historia witraży', a następnie rozdały dzieciom wcześniej przygotowane materiały potrzebne do wykonania świątecznych witraży. Uczniowie z ochotą przystąpili do pracy. 

 

Realizacja programu edukacyjnego „Akademia Czystych Rąk Carex” 03 kwietnia 2017

W lutym i marcu w świetlicy szkolnej realizowane były zajęcia oparte na założeniach programu edukacyjnego poświęconego higienie „Akademia Czystych Rąk Carex”. Głównym celem programu było przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy z zakresu profilaktyki zdrowia, a także wyrobienie w nich prawidłowych nawyków związanych z higieną. 

 

NOCNY MARSZ PAPIESKI 31 marca 2017

31 marca w piątek odbył się „XII – Nocny Marsz po Zielonym Lesie” poświęcony pamięci św. Jana Pawła II - papieża Polaka. O godzinie 21.37 – okolicznościowa modlitwa, którą poprowadził Ks. Krzysztof Kwaśnik. W programie były również niespodzianki kulinarne i artystyczne w wykonaniu uczniów Szkół Katolickich, członków PTTK Żary oraz scholi dziecięcej przy kościele pw. NSPJ w Żarach. Marsz połączony był z pomocą dla Oli i Michała z Żar, zachęcając by wspomóc ich leczenie symboliczną złotówką.

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić