Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Dzień Sportu w Schleife 09 czerwca 2022

9 czerwca 2022 - wyjazd na Dzień Sportu do naszej szkoły partnerskiej w Niemczech w miejscowości Schleife. Bawiliśmy się świetnie. Bardzo podobała nam się nowa szkoła w Niemczech. Wróciliśmy pełni wrażeń.

Wycieczka do Muzeum Etnograficznego w Ochli 19 czerwca 2022 20:38

Całkiem niedawno uczniowie klasy IIIb bardzo miło spędzili czas na wspólnej wycieczce. Tym razem odwiedzili Muzeum Etnograficzne w Ochli. W czasie pobytu w muzeum uczniowie mogli zwiedzić stare chaty. Z niezwykle ciekawej opowieści pani przewodnik dowiedzieli się jak, jeszcze niedawno wyglądało życie mieszkańców wsi. Poza tym oglądali używane wówczas sprzęty do pracy w domu i na polu.

Truskawkowe desery w świetlicy 16 czerwca 2022

Korzystając z dobrodziejstw lata świetliki wykorzystały do przygotowania ostatnich w tym roku deserów pyszne truskawki i zdrowe produkty mleczne. Jako pierwsze powstały orzeźwiające koktajle truskawkowe na bazie jogurtu naturalnego, a następnie wyśmienity sernik na zimno. Dzieci zgodnie przyznały, że bardzo smakowite były tegoroczne kulinarne spotkania w świetlicy i zadeklarowały chęć dalszego zgłębiania tajników zdrowej kuchni w przyszłym roku szkolnym.

Wycieczka 1a i 1b – 14.06.2022r. - do Parku Krasnala 15 czerwca 2022

Klasa 1a i 1b wybrała się na wycieczkę do Nowej Soli do Parku Krasnala, gdzie przywitał ich SOLUŚ – największy krasnal ogrodowy, prawdziwy rekordzista, wpisany do księgi Guinessa. Na terenie parku dzieci miały wiele atrakcji. Między innymi odwiedziły mini ZOO, gdzie mogły nakarmić i pogłaskać lamę, króliczka i kozę.

Plastyczne konkursy profilaktyczne w kl. I - III 15 czerwca 2022 20:22

W maju i czerwcu odbyły się dwa plastyczne konkursy profilaktyczne w kl. I-III: „Lubię być zdrowym” i „Uzależnienia nie są w modzie, szkodzą zdrowiu i urodzie”. Celem konkursów było zmotywowanie dzieci w młodszym wieku szkolnym do refleksji na temat zdrowego stylu życia, promocji zdrowych zachowań oraz wiedzy na temat uzależnień i uświadomienie im występujących zagrożeń.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić