Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Patyczaki 18 lutego 2022

Od 10 lutego gabinet nr 15 ma dwóch nowych lokatorów :) Jest to para patyczaków które otrzymaliśmy od Pani Marty i Pana Tomka (znanego że swojej kolekcji tych pięknych owadów). Dziękujemy!!! Patyczaki nie mają jeszcze imion. Propozycje można przesyłać poprzez dziennik libris do 21 lutego. Pozdrawiam serdecznie :) 

Oliwia- miłośniczka koni 18 lutego 2022 08:27

Uczennica klasy IIIb jest miłośniczką koni. Wszystko zaczęło się, gdy Oliwia miała zaledwie 3 lata. Wtedy lubiła malować konie. Potem doszło zbieranie figurek. Obecnie dziewczynka posiada dużą wiedzę na temat tych zwierząt i chętnie się nią dzieli. Podczas swojej prezentacji opowiedziała w jaki sposób należy postępować z końmi oraz jak sama pomaga przy koniach.

Ankieta klasowa po angielsku w 4a i 4b 17 lutego 2022

W tym tygodniu uczniowie klas 4a i 4b mieli okazję do przeprowadzenia ankiety klasowej po angielsku. Uczniowie mieli za zadanie spytać i zanotować co potrafią zrobić inni uczniowie ich klasy - rozmawialiśmy również z kolegą znajdującym się na kwarantannie :) Oh! What fun!!!

Finał WOŚP 08 lutego 2022

Finał WOŚPCieszymy się wspaniałym wynikiem zbiórki pieniędzy w naszej szkole na 30. Finał WOŚP i pragniemy podziękować uczniom, rodzicom, a także wszystkim zaangażowanym w akcję oraz przekazanie każdego grosza do puszki :), bez tego nasze działania byłyby niemożliwe.

Udowodniliśmy, że jako szkoła zawsze stajemy na wysokości zadania.

Liczymy na wsparcie i pomoc przy następnym Finale :)

Najlepszy czytelnik roku 2021 – Dawid Szymkiewicz 07 lutego 2022

Jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna nagradza Najlepszych Czytelników do lat 15. Są to osoby, które często odwiedzają Oddział dla Dzieci i filie biblioteczne, wypożyczają książki, potrafią o nich rozmawiać, a także wykazują zainteresowanie literaturą piękną i popularnonaukową.

Dawid Szymkiewicz z klasy 1b otrzymał nagrodę najlepszego czytelnika roku 2021.

 

GRATULUJEMY!

Czytanie książek

To najpiękniejsza zabawa,

Jaką sobie ludzkość wymyśliła.

Wisława Szymborska

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić