Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Konkurs pięknego czytania 05 grudnia 2019

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w klasie 4a - uczniowie czytali książki Grzegorza Kasdepke oraz wykonali portrety bohaterów jego książek Kuby i Buby.

Tydzień Pluszowego Misia 29 listopada 2019 06:45

W tym tygodniu uczniowie klasy Ib uczyli się i pracowali wspólnie ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Dzieci opowiadały historie o swoich misiach, mierzyły wzrost oraz wielkość misiowego brzuszka. Ponadto przypomniały sobie o przygodach bardzo znanych niedźwiadków jak np. Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Koralgol.

Andrzejkowe czary-mary w klasie 2a 29 listopada 2019 06:43

29.11.2019r., w wigilię imienin Andrzeja, w klasie 2a odbyła się ZABAWA ANDRZEJKOWA. Ten dzień był wyjątkowy. Przeznaczenie uchyliło rąbka tajemnicy. Uczniowie, wychowawczynie i niektórzy rodzice spotkali się przy wróżbach, zabawach integracyjnych i słodkim poczęstunku. W udekorowanej świecami klasie mieli możliwość odczuć klimat andrzejkowej magii.

Wizyta wróżki w Ia 29 listopada 2019

29 listopada uczniowie klasy Ia mogli poznać swoją przyszłość. Dzięki andrzejkowym wróżbom dzieci poznały swoje zawody i  imiona mężów, czy wybranek serca. Zaprzyjaźniona wróżka wróżyła z wosku. Dzieci mogły pobawić się układając ścieżkę z butów, czy wyciągając wróżbę z rogalika. Wróżbom towarzyszył uśmiech i świetna zabawa.

Poczytaj mi... 29 listopada 2019

Uczniowie klasy Ia już wiedzą  ,że czytanie to fajna sprawa. 26 listopada do sięgania po książkę zachęcała ich babcia jednego z uczniów. W ten sposób rozpoczął się w klasie cykl wizyt członków rodziny czytających dzieciom podczas lekcji. Całą akcję otworzyły baśnie J.Ch Andersena. Czekamy na kolejne ciekawe spotkania przy książce, a dzieciom życzymy wytrwałości w doskonaleniu czytania.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić