Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Początek przygody z 'Gangiem słodziaków' 17 października 2019 06:05

Uczniowie klasy Ia i Ib od kilku tygodni czytają wspólnie ze swoimi rodzicami, za co dostają od swoich pań wychowawczyń naklejki z postaciami słodziaków. Ostatnio panie czytały dzieciom fragmenty książki R. Piątkowskiej ,,Gang słodziaków', co było inspiracją do narysowania pięknych rysunków. 

1 a w szkolnej bibliotece 17 października 2019

Uczniowie klasy Ia po raz pierwszy odwiedzili szkolną bibliotekę. Dzieci z wielkim zainteresowanie słuchały opowiadań pani bibliotekarki na temat książek. Okazało się, że przyszli czytelnicy mają mnóstwo pytań i nie mogą się doczekać, kiedy wypożyczą pierwszą książkę. Nasza wizyta była świetną zachętą do nauki czytania.

Dzień Edukacji Narodowej 14 października 2019

14 października 2019 roku dyrekcja, emerytowani i obecni pracownicy naszego Zespołu oraz uczniowie spotkali się w szkole, by wspólnie świętować Dzień Edukacji Narodowej. W tym uroczystym momencie zorganizowany został uroczysty apel, na którym zaprezentowany został program artystyczny. 

Pola Nadziei 2019/2020 14 października 2019

Kolejny już raz, nasz Zespół bierze udział w akcji Pola Nadziei poświęconej żarskiemu Hospicjum :). Za nami I etap akcji, który odbył się 14 października. Uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami posadzili wspólnie bardzo dużo cebulek żonkili! Na wiosnę, gdy tylko zakwitną nastąpi II etap akcji. Dzieci z naszego Zespołu będą dokonywały dobrowolnych wpłat na rzecz Hospicjum w Żarach.

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić