Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Pasja Marii 07 lutego 2022

Uczennica klasy III b Mariia w wolnej chwili bardzo lubi robić figurki z plasteliny. Dziewczynka przyniosła do szkoły część swojej kolekcji, której tworzeniem zajmuje się od około 2 lat oraz narzędzia z jakich korzysta. Nie zabrakło w jej kolekcji postaci z kreskówek oraz zwierzątek. Figurki choć są małe, to wykonane z wielką precyzją i dokładnością. Jak sama mówi Mariia, wtedy odpoczywa i relaksuje się.

Życzymy Ci wielu ciekawych pomysłów w tworzeniu nowych figurek

Matematyka w praktyce 07 lutego 2022

Czy zdobywana na matematyce umiejętność zaznaczania i odczytywania współrzędnych punktów w układzie współrzędnych jest potrzebna? Czy można tę wiedzę jakoś wykorzystać? Można. Przekonali się o tym uczniowie z klasy 7, którzy zaprogramowali ledowe tablice.  Jaki napis udało im się stworzyć?

Wspieramy akcję WOŚP 30 stycznia 2022 11 stycznia 2022 16:50

Jako szkoła przyłączyliśmy się do akcji WOŚP i jak co roku mobilizujemy wszystkie siły. W szkolnym sekretariacie jest puszka WOŚP i do 28 stycznia zbieramy na pomoc Okulistyce Dziecięcej dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenie wzroku u dzieci. Taki jest cel jubileuszowy 30 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Chcesz wesprzeć WOŚP, to zasil szkolną skarbonkę. Pomagajmy z sercem i radością, pokazując że potrafimy bardzo skutecznie udzielać pomocy :) i dzielić się tym co mamy.

SPOTKANIE WIGILIJNE W 3A 22 grudnia 2021 06:34

W piątek nasza klasa zasiadła przy wigilijnym stole. Wszyscy mogli poczuć atmosferę zbliżających się Świąt, porozmawiać, zaśpiewać kolędy. Na stole znalazły się tradycyjne potrawy, a pod obrusem sianko. Wszyscy życzyli sobie zdrowych i wesołych Świąt i zanieśli tę magiczną atmosferę do domu. 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić