Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Wycieczka klasy 3 b do PKO BP 29 marca 2017

29 marca 2017 r. klasa 3 b wybrała się na wycieczkę do banku PKO. Przywitał nas kierownik placówki. W bardzo interesujący i przystępny sposób opowiedział nam o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczach na temat funkcjonowania banku, pracy kasjerów, doradców finansowych oraz kierowników oddziałów.

 

Z wizytą w Centrum Dietetycznym Naturhouse 28 marca 2017

28 marca grupa uczniów uczęszczających do świetlicy odwiedziła Centrum Dietetyczne Naturhouse w Żarach. Pani dietetyczka opowiedziała dzieciom, na czym polega jej praca oraz omówiła najważniejsze zasady zdrowego odżywiania się. Świetliki dowiedziały się, jakie mogą być skutki nadmiernego spożycia słodyczy, chipsów, chrupek i kolorowych napojów oraz czym można zastąpić te niezdrowe przekąski. 

 

TURNIEJ WIOSENNY 21 marca 2017

21.03. w naszej szkole świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny. Każda klasa musiała przygotować zagadki i zadania dla wszystkich pozostałych klas. Dzieci były przebrane za wylosowane postacie jak np. kurczaki, ufoludki, Indianie, mafia itp. Zgodnie z wylosowanym przebraniem musiała być udekorowana klasa. 

 

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS I - III 14 marca 2017

14 marca 2017 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego klas I- III. Celem konkursu było:

  • Propagowanie piękna poezji wśród dzieci.

  • Rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

  • Kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich.

  • Rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci.

W konkursie wzięli udział reprezentanci wszystkich klas młodszych. Repertuar był różnorodny i ciekawie zaprezentowany. Publiczność nagradzała brawami prezentacje młodych recytatorów.

 

Dzień Kobiet w klasie Ia 08 marca 2017

 Chłopcy z I a przygotowali dla swoich koleżanek niespodziankę. Złożyli życzenia, zaśpiewali piosenkę i wręczyli prezenty. Po słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców zabawili się w zabawę integracyjną 'Koziołeczek'. Ten dzień był uroczysty i wesoły.

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić