Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Obwody elektryczne na lekcji techniki 29 listopada 2022 10:33

W listopadzie uczniowie klas szóstych poznawali na lekcji techniki rodzaje obwodów elektrycznych, omawiali ich budowę oraz zastosowanie. Po części teoretycznej przeszli do czynów, konstruując różnorodne obwody z wykorzystaniem zestawów zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości

#LaboratoriaPrzyszlosci

Bal Pluszowego Misia – klasa 1b 28 listopada 2022 08:29

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w klasie I b odbył się bal. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły ze swoimi misiami – głównymi bohaterami tego wydarzenia. Jak to bywa na balu, były tańce i zabawy przy muzyce. Poza tym każdy chętny uczeń mógł spróbować wykonać „misiowe zadanie” – nawijanie misia na rolkę, zbieranie wykałaczek niedźwiedzią łapą , układanie misiowego obrazka.

 

Kolejne zabawy z prądem w kl. 8 28 listopada 2022 08:24

Uczniowie klas 8 wiedzą co to jest napięcie i prąd elektryczny. Znają nazwy i symbole podstawowych elementów obwodów elektrycznych oraz zasady montowania obwodów elektrycznych co udowodnili wykonując ciekawe, proste obwody elektryczne prądu stałego.

,,Poczytaj mi...' – rodzice czytają w 1a 28 listopada 2022 08:38

W klasie 1a rozpoczął się cykl spotkań dzieci z członkami rodzin ,,Poczytaj mi...'. Chętni opiekunowie zaproszeni do klasy czytają dzieciom bajki oraz fragmenty lektur szkolnych. Wczoraj mięliśmy przyjemność gościć mamę Antka, która przeczytała nam wybrane wiersze Jana Brzechwy. Dziękujemy za owocne spotkanie.

Woda w życiu człowieka – lekcja w kl. 1a 28 listopada 2022 08:34

W klasie 1a zakończył się właśnie cykl lekcji o znaczeniu wody w życiu człowieka, zwierząt i roślin. Odbyły się ciekawe wodne eksperymenty, dzięki którym uczniowie poznali niektóre właściwości wody. Na zajęciach plastycznych powstawały piękne wodne światy. Rozmawialiśmy o mieszkańcach polskich zbiorników wodnych. 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić