Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

18 czerwca 2021 06:39

W środę 16.06.2021r. klasa 3a rozpoczęła warsztaty kulinarne – „Kuchnia bez tajemnic – wiem co jem”. Spaghetti to danie proste i szybkie. Tym razem zrobiliśmy z uczniami spaghetti Bolognese i Napoli. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z produktami potrzebnymi do przygotowania dwóch rodzajów spaghetti: pomidory świeże, z puszki i koncentrat pomidorowy, czosnek, bazylia, makaron spaghetti ciemny i jasny oraz mięso. Omówiliśmy przepisy, które są superproste do zrobienia. Wystarczy kilka kroków i danie gotowe. 

Sukces Julii Hubryj 15 czerwca 2021

Julia Hubryj reprezentując Społeczne Ognisko Artystyczne w Żarach uczestniczyła w Ogólnopolskim Konkursie dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów organizowanego w ramach V Festiwalu PRESTO.

Owocowe szaszłyki w świetlicy 07 czerwca 2021 20:44

W ramach innowacji „Wiem, co jem. Kuchnia bez tajemnic” uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe przygotowywali pyszne i zdrowe szaszłyki z owoców. Było smacznie, zdrowo i kolorowo :)

Zajęcia matematyczne IIb 07 czerwca 2021 20:18

Wielkimi krokami zbliżamy się do wakacji. Jednak uczniowie klasy IIb w dalszym ciągu pilnie pracują i zdobywają nowe umiejętności. Tym razem ćwiczyli odczytywanie godzin na zegarze. Okazuje się, że opanowanie tej ważnej umiejętności można połączyć z zabawą.

Dzień Dziecka kl. I - III Słodki, sportowy i kolorowy, a przede wszystkim wesoły Dzień Dziecka 01 czerwca 2021 20:02

Tak można powiedzieć o Dniu Dziecka w naszej szkole - to zwykły dzień pracy, jednak jakże inny od pozostałych. Korytarze i boiska szkolne przywitały dzieci kolorowymi dekoracjami. Uczniowie kl. I-III rozpoczęli Dzień Dziecka na wspólnym spotkaniu w klasach z nauczycielami.

Dalsza część dnia w klasach I - III upłynęła na zabawach integracyjnych zorganizowanych w klasach i na placu szkolnym. W klasie 3a i 3b dzieci podzieliły się tym o czym marzą i narysowały swoje marzenia pastelami na kartkach.

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zarysp3@wp.pl

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić