Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Klasa 7 w parku trampolin 20 grudnia 2017

 W środę, 20 marca 2017r., uczniowie klasy VII wybrali się na wycieczkę do Parku Trampolin „Skokoloco” w Zielonej Górze. Najpierw siódmoklasiści poznali zasady bezpieczeństwa, potem uczestniczyli w rozgrzewce prowadzonej przez instruktora. 

 

II miejsce Karoliny w karate 17 grudnia 2017

 W niedzielę w Hali Powiatowego Centrum Sportu w Żarach odbył się Gwiazdkowy Turniej Karate Tradycyjnego. Uczennica kl. IIa Karolina Zabłotna zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy!

 

Czytanie 'Dziadów' w klasie 7a 15 grudnia 2017

 „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie. Co to będzie, co to będzie?”

Dziady to zwyczaj ludowy wywodzący się z przedchrześcijańskich obrzędów słowiańskich. Jego zasadniczym celem było nawiązanie kontaktu z duszami zmarłych i pozyskanie ich przychylności. Święto obchodzone było przez ludność zamieszkującą Polskę w pobliżu granicy z Białorusią, na Podlasiu i w Obwodzie smoleńskim. Jest to analogiczne święto do katolickich Zaduszek. 

 

KONCERT JASEŁKOWY W SZKOLE 13 grudnia 2017

 Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania.

 

Klasy 4 w teatrze 13 grudnia 2017

 13 grudnia klasy 4 wybrały się do Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze na spektakl 'Akademia Pana Kleksa'. Była to 'muzyczna, kolorowa i zarazem teatralna podróż do świata, gdzie dziecko to nie tylko dziecko, ale także partner do rozmowy – ze swoim światem, kompleksami, strachami ale też ogromnymi zaletami.

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić