Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Bal karnawałowy 27 stycznia 2017

27 stycznia 2017 roku, zgodnie z coroczną tradycją, w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. W tym roku imprezy tak dla młodszych jak i dla starszych uczniów poprowadził didżej.  Pierwsi zabawę rozpoczęli uczniowie klas I-III, którzy na imprezę przybyli nie tylko w doskonałych humorach, ale przede wszystkim w barwnych i baśniowych strojach: księżniczek, królewiczów, kowbojów i superbohaterów. Uczniowie klasy IV-VI swoją dyskotekę rozpoczęli w południe. Podobnie jak młodsi uczniowie uczestniczyli w wielu konkursach, w których zwycięzcy otrzymywali nagrody. Pod koniec balu nagrodzone osoby, które najładniej bawiły się podczas imprezy. W klasach zorganizowano słodkie poczęstunki. Na zakończenie, dnia pełnego wrażeń, każdy uczeń otrzymał prezent - paczkę ze słodyczami, tym oto miłym akcentem rozpoczęły się upragnione ferie. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się, Radzie Rodziców i pomagającym Rodzicom – serdecznie dziękujemy! Uczniowie i wychowawcy!

Dzień Babci i Dziadka w klasie 2 c 25 stycznia 2017

25.01.2017 r. uczniowie z klasy 2c, pod opieką swojej wychowawczyni, przygotowali wyjątkowy program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły oraz grały na fletach. Program artystyczny uzupełniły wspólne konkursy i zabawy z Dziadkami oraz słodki poczęstunek. Na koniec uroczystości dzieci otrzymały ogromne brawa, a wnuczęta wręczyły swoim Dziadkom i Babciom własnoręcznie wykonane upominki, za które otrzymały moc uścisków. Były również piękne życzenia, które wzruszyły wszystkich do łez.

Spotkanie 1 a z leśnikiem 24 stycznia 2017

24 stycznia u uczniów klasy I a gościł przedstawiciel Nadleśnictwa Lipinki pan Damian Sandak. Leśnik przedstawił dzieciom  przystosowanie zwierząt leśnych do przetrwania zimy, jak można zwierzętom pomóc oraz o zachowaniu w lesie. Gość odpowiadał na pytania, bawił się z dziećmi w naśladowanie zwierząt i rozdał prezenty w formie książek, kolorowanek i breloczków odblaskowych. Uczniowie zaśpiewały panu Damianowi piosenkę, powiedziały wierszyk i wręczyły książeczkę ze swoimi pracami plastycznymi.  Spotkanie dzieci z leśnikiem nauczyło ich wiele o lesie.

Zumba Kids dla klas 2 23 stycznia 2017

23.01.2017r. uczniowie klasy 2a i 2b uczestniczyli w zajęciach z Zumby Kids, które przeprowadziła p. Julita Jamza-Szik. Dzieci tańczyły, wykonywały ćwiczenia, naśladowały ruchy pokazywane przez instruktorkę i wspaniale się przy tym bawiły!  Pani Julita pokazała uczniom, jak aktywnie i ciekawie można spędzić czas wolny. Dziękujemy pani Julitko!!!

Pierwsza wizyta w bibliotece klasy Ia 13 stycznia 2017

13 stycznia uczniowie klasy I a zostali zapoznani z działalnością i zasadami zachowania w szkolnej bibliotece i czytelni. Zajęcia przeprowadziła pani Danuta Dyksy. Na zakończenie lekcji bibliotecznej uczniowie wypożyczyli swoją pierwszą książkę, którą z ochotą od razu zaczęli czytać. Obiecali szanować książki i zwyciężyć konkurs na najlepiej czytającą klasę.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić