Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Realizacja programu edukacyjnego „Akademia Czystych Rąk Carex” 03 kwietnia 2017

W lutym i marcu w świetlicy szkolnej realizowane były zajęcia oparte na założeniach programu edukacyjnego poświęconego higienie „Akademia Czystych Rąk Carex”. Głównym celem programu było przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy z zakresu profilaktyki zdrowia, a także wyrobienie w nich prawidłowych nawyków związanych z higieną. 

 

NOCNY MARSZ PAPIESKI 31 marca 2017

31 marca w piątek odbył się „XII – Nocny Marsz po Zielonym Lesie” poświęcony pamięci św. Jana Pawła II - papieża Polaka. O godzinie 21.37 – okolicznościowa modlitwa, którą poprowadził Ks. Krzysztof Kwaśnik. W programie były również niespodzianki kulinarne i artystyczne w wykonaniu uczniów Szkół Katolickich, członków PTTK Żary oraz scholi dziecięcej przy kościele pw. NSPJ w Żarach. Marsz połączony był z pomocą dla Oli i Michała z Żar, zachęcając by wspomóc ich leczenie symboliczną złotówką.

 

Wycieczka klasy 3 b do PKO BP 29 marca 2017

29 marca 2017 r. klasa 3 b wybrała się na wycieczkę do banku PKO. Przywitał nas kierownik placówki. W bardzo interesujący i przystępny sposób opowiedział nam o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczach na temat funkcjonowania banku, pracy kasjerów, doradców finansowych oraz kierowników oddziałów.

 

Z wizytą w Centrum Dietetycznym Naturhouse 28 marca 2017

28 marca grupa uczniów uczęszczających do świetlicy odwiedziła Centrum Dietetyczne Naturhouse w Żarach. Pani dietetyczka opowiedziała dzieciom, na czym polega jej praca oraz omówiła najważniejsze zasady zdrowego odżywiania się. Świetliki dowiedziały się, jakie mogą być skutki nadmiernego spożycia słodyczy, chipsów, chrupek i kolorowych napojów oraz czym można zastąpić te niezdrowe przekąski. 

 

TURNIEJ WIOSENNY 21 marca 2017

21.03. w naszej szkole świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny. Każda klasa musiała przygotować zagadki i zadania dla wszystkich pozostałych klas. Dzieci były przebrane za wylosowane postacie jak np. kurczaki, ufoludki, Indianie, mafia itp. Zgodnie z wylosowanym przebraniem musiała być udekorowana klasa. 

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić