Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Dyskusyjny Klub Książki klasy 2a 13 grudnia 2016

13.12.2016 r. klasa 2a uczestniczyła w kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w MBP. Na początku zajęć pani bibliotekarka przeczytała dzieciom książkę pt. „Cecylka Knedelek i Boże Narodzenie”. Przygody Cecylki i jej przyjaciółki gąski były punktem wyjścia do rozmów na temat zwyczajów i tradycji świątecznych.  Kolejną częścią spotkania była zabawa w grupach. Uczniowie musieli wykazać się spostrzegawczością i wyszukać na rysunku ukryte prezenty. Następnie każde dziecko w formie plastycznej przedstawiło swoje świąteczne życzenie. Na zakończenie zajęć pani bibliotekarka zadawała drugoklasistom świąteczne zagadki. Spotkanie odbyło się w miłej i już świątecznej atmosferze!

Podsumowanie Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 12 grudnia 2016

12 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. W kategorii szkół podstawowych nasza placówka zajęła wysokie szóste miejsce! Pani Dyrektor Zespołu odebrała z rąk Wojewody Lubuskiego okazały puchar oraz dyplom.

Zostań Aniołem – kartki wsparcia 09 stycznia 2017

W piątek 9.12.2016 roku uczniowie klasy I a integracyjnej wraz z wychowawczyniami dołączyli do akcji Zostań Aniołem. Wykonywali z wielkim zapałem kartki świąteczne dla Podopiecznych Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska i ich rodzin, dlatego chcieli umieścić na swych anielskich dziełach jak najwięcej materiałów ozdobnych, które przygotowali dla nich rodzice. Do akcji dołączyli również uczniowie z klas I-III ze swoimi wychowawczyniami. Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji. :)

Przegląd teatrów profilaktycznych 08 grudnia 2016

Uczniowie z zespołu teatralnego „Bajka” pod kierunkiem Pani Marioli Krasowskiej, 8.12.2016 r., wzięli udział w Przeglądzie teatrów profilaktycznych w Lunie. Przygotowali przedstawienie pt. „On”, o tematyce przeciw alkoholowej. Teatry profilaktyczne skierowane są do dzieci i młodzieży szkolnej, nauczycieli oraz rodziców. Ich celem jest m.in. zmniejszanie lub eliminowanie czynników ryzyka sprzyjających rozwojowi problemów alkoholowych, sięgania po inne substancje psychoaktywne, przemocy, agresji i uzależnienia od komputera oraz wzmacniania zachowań pozytywnych i budowania właściwych relacji.

Wycieczka do Poznania z SKO 30 listopada 2016

30 listopada 2016r. piętnaścioro uczniów z klasy 6a, dzięki wsparciu finansowemu SKO - PKO Bank Polski, wybrało się na pełną atrakcji wycieczkę do stolicy Wielkopolski – Poznania. Uczniowie wzięli udział w pokazie pięciu poruszających filmów krótkometrażowych podczas 34. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!  Bezpośrednio po seansach szóstoklasiści mieli okazję spotkać się z twórcami filmów „Broken tale” i „A Space in Time”. Podczas rozmowy z reżyserami dowiedzieli się m.in. jak powstawały filmy i co było inspiracją dla ich twórców. Ponadto podczas festiwalu nasi uczniowie rozwijali wyobraźnię, biorąc udział w warsztatach malowania światłem w ramach projektu Polska Światłoczuła. Ostatnim punktem wycieczki były odwiedziny w Rogalowym Muzeum Poznania, gdzie uczestnicy poznali nie tylko historię i tajniki produkcji najsłynniejszego poznańskiego wypieku – Rogala Świętomarcińskiego, ale również nauczyli się podstaw gwary wielkopolskiej.   

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić