Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

17 lutego Międzynarodowy Dzień Kota 17 lutego 2017 14:55

Dziwne jest to, że nie wszyscy ludzie lubią koty. Może to wina ich niezależności, samodzielności. Nie na darmo mówi się, że „koty chodzą własnymi drogami”.  Co roku świętujemy MDK, przy okazji przypominając, że kot (i inne zwierzęta) to nie zabawka, przedmiot. To istoty żywe, które tęsknią, cierpią. Nie dawajmy zwierząt  w prezencie. Pojawienie się nowego CZŁONKA RODZINY musi być przemyślaną decyzją.  

 

Walentynki 2a w MBP 14 lutego 2017

 

14 lutego klasa 2a odwiedziła Bibliotekę Miejską w ramach comiesięcznych spotkań w ramach Klubu Dyskusyjnego. Tym razem dzieci dowiadywały się ciekawych informacji o uczuciach, pisały życzenia z okazji Walentynek.

 

Ferie na świetlicy szkolnej 10 lutego 2017

 

„Zaprojektuj i wykonaj” to hasło zajęć plastyczno – technicznych, jakie prowadzone były w świetlicy szkolnej w feryjne piątki. Potrzeba twórczego działania, pomysłowość i bogata wyobraźnia pozwoliły uczestnikom zajęć wyczarować z kartonów, kolorowego papieru i różnych materiałów domki dla lalek, niezwykłe zamki a także prehistoryczne gady i zawieszki na drzwi dziecięcego pokoju. Cieszymy się, że nasi pomysłowi podopieczni potrafią zrobić coś z niczego i nadać pozornie niepotrzebnym już rzeczom „drugie życie”.

 

 

Bal karnawałowy 27 stycznia 2017

27 stycznia 2017 roku, zgodnie z coroczną tradycją, w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. W tym roku imprezy tak dla młodszych jak i dla starszych uczniów poprowadził didżej.  Pierwsi zabawę rozpoczęli uczniowie klas I-III, którzy na imprezę przybyli nie tylko w doskonałych humorach, ale przede wszystkim w barwnych i baśniowych strojach: księżniczek, królewiczów, kowbojów i superbohaterów. Uczniowie klasy IV-VI swoją dyskotekę rozpoczęli w południe. Podobnie jak młodsi uczniowie uczestniczyli w wielu konkursach, w których zwycięzcy otrzymywali nagrody. Pod koniec balu nagrodzone osoby, które najładniej bawiły się podczas imprezy. W klasach zorganizowano słodkie poczęstunki. Na zakończenie, dnia pełnego wrażeń, każdy uczeń otrzymał prezent - paczkę ze słodyczami, tym oto miłym akcentem rozpoczęły się upragnione ferie. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się, Radzie Rodziców i pomagającym Rodzicom – serdecznie dziękujemy! Uczniowie i wychowawcy!

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić