Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Nocny marsz ze Świetlikiem 11 października 2019

W piątek 11 października kilkoro uczniów naszej społeczności szkolnej wybrało się na pieszą wyprawę po Zielonym Lesie. Organizatorem imprezy był Żarski Oddział PTTK. Wszyscy zaopatrzeni w latarki, doskonale radzili sobie z trudną trasą prowadzącą przez las, sprawnie pokonywali przeszkody znajdujące się na leśnej ścieżce. 

Dzień Drzewa i Głośnego Czytania w 2a 10 października 2019

W dniu 10 października klasa 2a przyłączyła się do ogólnopolskich obchodów „Święta drzewa”. Ideą tej akcji jest zwrócenie uwagi ludzi na konieczność szanowania przyrody. Postępująca degradacja środowiska wymaga zaangażowania każdego z nas. Zajęciami w tym dniu rozpoczęliśmy cykl lekcji Głośnego Czytania z wykorzystaniem książki R. Piątkowskiej „Gang Słodziaków.

Zajęcia z programowania kl. 2a i 8a 09 października 2019

Scratch to edukacyjny język obiektowy, stworzony jako środek do nauczania dzieci i młodzieży (od 8 lat wzwyż) podstaw programowania oraz środowisko programistyczne służące do tworzenia i uruchamiania programów w tym języku. Klasa 8a i 2a wspólnie tworzyły w tym programie interaktywne historyjki, animacje.

Cykl warsztatów z kodowania w ramach udziału w CodeWeek 07 października 2019

7 października 2019, W naszej szkole rozpoczął się cykl warsztatów z kodowania w ramach udziału w CodeWeek. Pierwsze zajęcia już za nami, nosiły tytuł „Zakodowana muzyka”. Podczas wydarzenia uczestnicy wykonywali piosenkę powitalną zakodowaną do zagrania na dzwonkach i bumbumrurkach .

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić