Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Kuchenne rewolucje w klasie 2 a – Przekładane wafle 22 stycznia 2020

W środę 22 stycznia klasa 2 a rozpoczęła warsztaty kulinarne – „Kuchnia bez tajemnic – wiem co jem”. Przekładane wafle to klasyczny słodki przysmak „z naszego” dzieciństwa. Tym razem zrobiliśmy z uczniami wafle z masą kajmakową i rozdrobnionymi orzechami oraz powidłami śliwkowo - jabłkowymi. 

Spotkanie z pisarką Ewą Kołodziejczyk – 3b 22 stycznia 2020

Dzisiaj klasa 3b wzięła udział w spotkaniu z pisarką Ewą Kołodziejczyk, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Autorka promowała III część książki o jaszczurce Cziczi. Dzieci miały możliwość porozmawiania z pisarką, obejrzenia ciekawej prezentacji na temat serii książek o jaszczurce i wspólnej zabawy przy piosenkach z musicalu o Cziczi.

 

Gumowe jajko – doświadczenie – 2b 15 stycznia 2020 09:27

Uczniowie kasy 2b w czasie zajęć lekcyjnych samodzielnie wykonywali doświadczenie „Gumowe jajko”. Potrzebowali do tego: jajek, octu oraz słoika. Najpierw do słoika delikatnie wkładali jajko, a następnie zalewali je octem tak, aby całe było zakryte. 

Rodzinne czytanie w 1a 15 stycznia 2020

15 stycznia klasa 1a po raz kolejny zaprosiła gościa, który przeczytał im ciekawą lekturę. Tym razem był to ,,Cudaczek Wyśmiewaczek'. Jedno z opowiadań  oraz sposób, w jaki mama Julii przeczytała tekst utworu, bardzo zachęciło dzieci do przeczytania całej lektury. Bardzo lubimy takie owocne spotkania!

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić