Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Dzień otwarty w naszej szkole 04 marca 2024 09:18

1 marca 2024 roku Szkoła Podstawowa nr 3 zamieniła się w magiczny świat z Alicji w Krainie Czarów. Przyszli pierwszoklasiści mieli okazję zobaczyć miejsce, gdzie nauka łączy się z zabawą i może być wspaniałą przygodą. Dzieci najpierw znalazły się w sali balowej, by z rodzicami powędrować do Krainy Skarbów, do której musieli przejść pokonując tor przeszkód. Następnie udały się do Krainy Eksperymentów, w której wraz z nauczycielami, wykonywali eksperymenty chemiczne i fizyczne. Wędrówkę końyło przejście do magicznego Świata  Zwierząt, w którym zgłębiały tajemnice kodowania. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji i do zobaczenia we wrześniu.

Zawody sportowo – ortograficzne 22 stycznia 2024 18:10

Już po raz kolejny w tym roku szkolnym w klasie IIb odbyły się zawody sportowo – ortograficzne. Tym razem uczniowie przygotowują się do dyktanda i trenują trudne słówka z ó oraz u.

Cała klasa podzielona została na 4 drużyny. Najpierw każda z nich musiała wykonać zadanie sportowe. Tym razem niezbędna była zwinność, szybkość i wszystko, co potrzeba, aby ukończyć wyścig.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić