Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS I - III 14 marca 2017

14 marca 2017 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego klas I- III. Celem konkursu było:

  • Propagowanie piękna poezji wśród dzieci.

  • Rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

  • Kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich.

  • Rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci.

W konkursie wzięli udział reprezentanci wszystkich klas młodszych. Repertuar był różnorodny i ciekawie zaprezentowany. Publiczność nagradzała brawami prezentacje młodych recytatorów.

 

Dzień Kobiet w klasie Ia 08 marca 2017

 Chłopcy z I a przygotowali dla swoich koleżanek niespodziankę. Złożyli życzenia, zaśpiewali piosenkę i wręczyli prezenty. Po słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców zabawili się w zabawę integracyjną 'Koziołeczek'. Ten dzień był uroczysty i wesoły.

 

ŻARSKIE FORUM DZIECI I MŁODZIEŻY 07 marca 2017

 W dniu 22  lutego i 7  marca 2017 r. w Sali Konferencyjnej Ratusza odbyły się spotkania ŻFDiM. Forum składa się z przedstawicieli wszystkich żarskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentują Julia Gubała i Maja Grądecka, obecni członkowie samorządu uczniowskiego. 

 

Teatrzyk kukiełkowy o smoku wawelskim 07 marca 2017 15:07

Aktorzy czują się spełnieni, jeżeli widzą, że ich praca jest doceniona, jej efekt podoba się. Tak Laura, Oliwia i Kacper czuli się po wizycie w przedszkolu. Dzieci z grupy p. Marioli (5latki) z zaciekawieniem oglądały przygotowany przez uczniów 3c teatrzyk kukiełkowy o smoku wawelskim. Przyjemnie było patrzeć na zainteresowane buzie.

 

 

Spotkanie uczniów kl. 2c z pielęgniarką szkolną 06 marca 2017

 6 marca, poniedziałek, uczniowie klasy 2c spotkali się z Panią Pielęgniarką Marią Żołądź. Spotkanie było na temat „Jak trzeba postępować, aby być zdrowym” i miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz przekonanie uczniów, że stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od nas samych.

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić