Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Zabawy i wróżby andrzejkowe w 1a 29 listopada 2018

Andrzejkowe wróżby przetrwały, aż do dziś i nadal cieszą się niesłabnącą popularnością. Do klasy 1a przyleciały Czarownica i Cyganka. Nie po to jednak by je straszyć a w andrzejkowy wieczór wywróżyć im to co je czeka w przyszłości. Czarownica i cyganka wróżyły dzieciom przyszłość.

 

Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości w SP3 26 listopada 2018

Dzień 11 listopada jest doroczną okazją, aby zastanowić się nad naszym patriotyzmem. Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, tak doniosła, tak wyjątkowa i szczególna  zachęca nie tylko do oddania czci bohaterom za ich męstwo, ofiarność i miłość, ale również skłania do refleksji nad przyszłością naszego państwa i mieszkającego w nim od wieków narodu. Trzeba pamiętać, że Ojczyzna to nie tylko powód do chluby, ale i wielki obowiązek; obowiązek, aby mówić młodemu pokoleniu o rzeczach trudnych: patriotyzmie, polskości, bohaterach narodowych, śmierci w obronie Ojczyzny.

 

Niepodległa Do Hymnu! 17 listopada 2018 11:57

W piątek o 11:11 przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji śpiewania Mazurka Dąbrowskiego. W hołdzie dla Niepodległej śpiewała go cała nasza społeczność...niemal 450 dzieci, nauczyciele, opiekunowie. Ramię w ramię  uczniowie z naszymi młodszymi kolegami - przedszkolakami.

 

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić