Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Zespół Bajka z SP3 w IV Integracyjnym Żarskim Przeglądzie Teatrów 29 listopada 2017 07:59

Uczniowie z zespołu teatralnego „Bajka” z naszej szkoły, 29 listopada, wzięli udział w IV Integracyjnym Żarskim Przeglądzie Teatrów w Lunie. Głównym celem przeglądu było  nadanie sztuce roli integracyjnej, pokazanie, że za jej pośrednictwem dzieci, młodzież i dorośli mogą nie tylko wyrażać własne emocje, ale także poznać i zrozumieć siebie. 

 

Tydzień Pluszowego Misia 24 listopada 2017

25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. W tym roku uczniowie kl. II a przez cały tydzień świętowali to ważne, a zarazem niezwykle miłe wydarzenie. Przez te kilka dni pluszowe misie towarzyszyły dzieciom także w nauce. Uczniowie dowiedzieli się m.in. skąd pochodzi święto pluszowego misia, a przy okazji opowiadali ciekawe historie związane ze swoimi misiami. 

 

Dni Patrona Szkoły klas I – III 24 listopada 2017 13:07

 „Stracić przyjaciela to tak, jak stracić serce” – powiedział - Henryk Sienkiewicz

My, dumni uczniowie i nauczyciele „Sienkiewicza”, co roku w listopadzie uroczyście obchodzimy DNI PATRONA SZKOŁY – HENRYKA SIENKIEWICZ. Wszystko po to, aby lepiej poznać sylwetkę i twórczość wielkiego pisarza i oddać mu należną cześć.

 

W krainie eksperymentów 07 listopada 2017

 „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż - a zapamiętam, pozwól mi działać, a zrozumiem!' Konfucjusz

W dniu 07. 11. 2017 uczniowie klasy 6 i 7 uczestniczyli w warsztatach chemicznych, prowadzonych przez panią Paulinę z Krainy Eksperymentów. Dzieci samodzielnie wykonywały doświadczenia chemiczne i fizyczne. 

 

Wycieczka do Urzędu Pocztowego w Żary 24 października 2017

Uczniowie klasy IIa wybrali się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego. Jak się okazało nie była to jednak zwyczajna wizyta. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak wygląda praca na poczcie, zajrzeć do pomieszczeń, gdzie segregowane są listy i przesyłki. 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zarysp3@wp.pl

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić