Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

ŚWIĘTO DRZEWA – KL. 3 C 10 października 2017

 W dniu10 października klasa 3 c przyłączyła się do ogólnopolskich obchodów „Święta drzewa”.
Ideą tej akcji jest zwrócenie uwagi ludzi na konieczność szanowania przyrody. Postępująca degradacja środowiska wymaga zaangażowania każdego z nas. Klasa III c przygotowała podczas lekcji prace plastyczne: „Jesienne drzewa”, „Drzewa w wierszach” oraz „Dzięki mnie żyjesz – beze mnie umrzesz”, które powiesili w holu szkoły.

 

Detektywistyczna Terenowa Gra Miejska 30 września 2017

 Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach zaprosiła uczniów naszej szkoły do udziału w Detektywistycznej Terenowej Grze Miejskiej zatytułowanej „Tajemnica Zaginionego Skarbu”, która odbyła się 30 września 2017 z okazji 70. lecia założenia MBP. 

 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 29 września 2017 17:44

29 września społeczność naszej szkoły po raz drugi wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Akcja  ma na celu zachęcić do przypomnienia sobie „słupków” w przyjemny, niecodzienny sposób. „Tabliczkowe patrole” docierały do starszych i młodszych uczniów i egzaminowały ich ze znajomości tabliczki. 

 

Dzień Języków Obcych 29 września 2017

 Dnia 29 września obchodziliśmy w szkole Dzień Języków Obcych. Klasy 1-3 oraz grupa przedszkolna wzięły udział w Koncercie Piosenki Obcojęzycznej, gdzie zaprezentowały wybrane przez siebie piosenki w języku angielskim i niemieckim. 

 

Klasa 3a w piekarni 28 września 2017

Dnia 28 września klasa 3a złożyła wizytę w piekarni przy ulicy B. Chrobrego 5. Dzieci obejrzały proces produkcji chleba: składniki, maszyny, rodzaje pieczywa. Zadawały pytania piekarzom, a na koniec dostały ciastka wypiekane w piekarni.

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić