Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

XII Przegląd Teatrów Profilaktycznych 12 grudnia 2017

 Uczniowie z zespołu teatralnego „Bajka” pod kierunkiem Pani Marioli Krasowskiej, 12.12.2017 r., wzięli udział w XII Przeglądzie Teatrów Profilaktycznych w Lunie. Przygotowali przedstawienie pt. „Obrazki z podwórka”, o tematyce przeciw alkoholowej.

 

 

Poprzez sztukę i aktorstwo (wchodzenie w rolę) uczniowie wzbogacili swoje postrzeganie świata, a przy tym świetnie się bawiąc. Teatry profilaktyczne skierowane były do dzieci i młodzieży szkolnej, nauczycieli oraz rodziców. Ich celem jest m.in. zmniejszanie lub eliminowanie czynników ryzyka sprzyjających rozwojowi problemów alkoholowych, sięgania po inne substancje psychoaktywne, przemocy, agresji i uzależnienia od komputera oraz wzmacniania zachowań pozytywnych i budowania właściwych relacji.

 

'Dźwięki zaklęte w struny - cymbały i ukulele' 07 grudnia 2017

 6 i 7 grudnia odbył się w szkole kolejny Koncert Lubuskiego Biura Koncertowego  pt. 'Dźwięki zaklęte w struny - cymbały i ukulele', dla klas I-III i IV-VII, prezentujący żywą muzykę omawianą w sposób przystępny i ciekawy przez merytorycznie i metodycznie przygotowanego prelegenta.

 

Tradycja wróżb andrzejkowych w klasie 3c 30 listopada 2017

Kolejną w roku szkolnym okazją do przybliżenia dzieciom dawnej polskiej kultury i zwyczajów, a także zintegrowania społeczności klasowej przez wspólną zabawę, są przypadające w końcu listopada andrzejki. Andrzejki to jeden z magicznych dni w roku. 

 

Zespół Bajka z SP3 w IV Integracyjnym Żarskim Przeglądzie Teatrów 29 listopada 2017 07:59

Uczniowie z zespołu teatralnego „Bajka” z naszej szkoły, 29 listopada, wzięli udział w IV Integracyjnym Żarskim Przeglądzie Teatrów w Lunie. Głównym celem przeglądu było  nadanie sztuce roli integracyjnej, pokazanie, że za jej pośrednictwem dzieci, młodzież i dorośli mogą nie tylko wyrażać własne emocje, ale także poznać i zrozumieć siebie. 

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić