Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Majsterkowo – warsztaty techniczne. 24 lutego 2023 09:13

W piątek uczniowie klasy Ib porzucili swoje podręczniki, zeszyty i zamienili je na młotki i gwoździe !!! To nie jest żart! Tym razem pierwszaki wybrały się na zajęcia z majsterkowania do Castoramy. Najpierw dzieci poznały różne narzędzia, które często są potrzebne do drobnych napraw i remontów. Następnie każdy uczeń udał się na swoje stanowisko pracy, gdzie były już przygotowane młotki, gwoździe i inne niezbędne akcesoria. Okazało się, że wbijanie gwoździ to bardzo ciężka i męcząca praca (chyba lepiej pisać …). Wysiłki młodych majsterkowiczów przyniosły bardzo ciekawe efekty i powstały ciekawe prace. To były mega fantastyczne zajęcia !!!

Pasowanie na czytelnika 24 lutego 2023

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy Ib są już pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki!

W minionym tygodniu w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika. Uczniowie poznali zasady korzystania z biblioteki. Ponadto zajrzeli osobiście we wszystkie ciekawe miejsca w czytelni. Nie zabrakło również zagadek związanych z różnymi bohaterami książek. Na koniec każdy pierwszak został uroczyście pasowany na czytelnika.

 

27.02.2023 Bal karnawałowy klas 1-3 21 lutego 2023 09:08

Tegoroczna zabawa karnawałowa wzbudziła u najmłodszych wiele radości. Odświętnie udekorowana sala gimnastyczna stwarzała inspirujący do uciech klimat. Dzieci z dumą prezentowały swoje przebrania. Prowadzący zabawę wodzirej zachęcał do tańca i zabaw przy skocznej muzyce. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Walentynki 1a 16 lutego 2023

Nie zawsze jesteśmy dla siebie życzliwi i wyrozumiali. W dniu walentynek każdy mógł powiedzieć sobie coś miłego i przeprosić za nieporozumienia. Towarzyszyła nam dobra zabawa, a drobne walentynkowe upominki mogliśmy zabrać do domu. To był fajny dzień. Uczniowie klasy 1a.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić