Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Bal karnawałowy kl. I-III 01 lutego 2019

W piątek, 1.02.2019r., zgodnie z coroczną tradycją, w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, przyozdobioną różnokolorowymi balonami ze spiralami.

 

Kuchenne rewolucje – karnawałowe co nieco w 1a – ciąg dalszy 31 stycznia 2019

31.01.19r., w klasie 1a zapachniało znowu ciasteczkami – kokosowymi i czekoladowymi. W ramach karnawałowych przygotowań dzieci teraz zrobiły ciasteczka „ferero” i „rafaelo” w asyście nauczycielek.  Przygotowania rozpoczęły się od pogadanki na temat zdrowego odżywiania i higieny podczas przygotowań posiłków. 

 

Spotkanie ze strażakami 11 stycznia 2019

Uczniowie klasy IIIa gościli w ostatnim czasie przedstawicieli Straży Pożarnej. Było to spotkanie w ramach kampanii informacyjnej dla dzieci, jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia.

 

 

Dzień Dziadków w klasie Ia 11 stycznia 2019

 „Serce  jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiarowuje” (Gustaw Flaubert).

Dlatego też dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

Uczniowie klasy 1a z wychowawczyniami

 

Poczytajmy sobie! 11 grudnia 2018

Uczniowie klasy IIIa nadal pilnie trenują czytanie :). Dzisiaj w ramach realizacji naszego programu „Poczytajmy sobie” odwiedził nas kolejny gość. Tym razem była to babcia Filipa – Pani Elżbieta Niemczyk. Pani Ela przeczytała uczniom wzruszające opowiadanie o tym, jak wielkim przyjacielem człowieka może być pies (było to opowiadanie R. Piątkowskiej ze zbioru „Najwierniejsi przyjaciele. Najmilsze psie historie”).

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić