Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Spotkanie z pisarką Ewą Kołodziejczyk – 3b 22 stycznia 2020

Dzisiaj klasa 3b wzięła udział w spotkaniu z pisarką Ewą Kołodziejczyk, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Autorka promowała III część książki o jaszczurce Cziczi. Dzieci miały możliwość porozmawiania z pisarką, obejrzenia ciekawej prezentacji na temat serii książek o jaszczurce i wspólnej zabawy przy piosenkach z musicalu o Cziczi.

 

Gumowe jajko – doświadczenie – 2b 15 stycznia 2020 09:27

Uczniowie kasy 2b w czasie zajęć lekcyjnych samodzielnie wykonywali doświadczenie „Gumowe jajko”. Potrzebowali do tego: jajek, octu oraz słoika. Najpierw do słoika delikatnie wkładali jajko, a następnie zalewali je octem tak, aby całe było zakryte. 

Rodzinne czytanie w 1a 15 stycznia 2020

15 stycznia klasa 1a po raz kolejny zaprosiła gościa, który przeczytał im ciekawą lekturę. Tym razem był to ,,Cudaczek Wyśmiewaczek'. Jedno z opowiadań  oraz sposób, w jaki mama Julii przeczytała tekst utworu, bardzo zachęciło dzieci do przeczytania całej lektury. Bardzo lubimy takie owocne spotkania!

Szkolny konkurs recytatorski klas I-III 13 stycznia 2020

13 stycznia 2020r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego klas I- III. Celem konkursu było:

  • Propagowanie piękna poezji wśród dzieci.

  • Rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

  • Kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich.

  • Rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci.

Wigilia 1a 20 grudnia 2019

W ostatnim dniu przed świętami uczniowie klasy Ia zasiedli przy wspólnym stole, aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Spotkanie umilił przygotowany przez rodziców poczęstunek. Wszyscy z radością śpiewali kolędy i życzyli sobie szczęśliwego Nowego Roku!!!

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić