Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Pancake Day 03 marca 2022 21:04

We wtorek 1 marca uczniowie klas 4,5,6 obchodzili brytyjski odpowiednik Tłustego Czwartku czyli Pancake Day. Z tej też okazji mieli okazję wziąć udział w biegu z naleśnikiem, stworzyli film z przepisem na naleśniki i oczywiście jedli, pałaszowali i pożerali wszystko z magicznej patelni naleśnikowej. 

Nauka? Tak, nauka :) 03 marca 2022 20:59

Nauka? Tak, nauka :) tak 8 klasy powtarzają słownictwo do egzaminu na Platformie językowej... Bo to szkoła musi zacząć nadążać za uczniem :)

Zabawa klasowa – IIIb 24 lutego 2022

W ostatni piątek uczniowie klasy IIIb bardzo miło spędzili czas we własnym gronie. Na jeden dzień pozostawili swoje szkolne obowiązki, ubrali się nieco inaczej niż zwykle i wszyscy wzięli udział w zabawie klasowej. Były wspólne tańce, zabawy przy muzyce i mnóstwo śmiechu oraz radości. Oczywiście nie zabrakło także pysznego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Mamy nadzieję, że ten inny niż zwykle dzień na długo pozostanie w naszej pamięci .

Walentynki 4a 18 lutego 2022 11:13

Na lekcji wychowawczej klasa 4a zrobiła sobie Walentynki. Czas wypełniony był zabawami i niespodziankami. Każdy mógł zrobić sobie zdjęcie lub fotkę z przyjacielem w nastrojowej aranżacji. Były przygotowane słodkości, które można było zdobyć przez rozwiązanie zadań matematycznych (które czekały przyklejone pod ławkami) lub wyjaśnieniu znaczenia słów związanych z sercem (związki frazeologiczne), albo przez trafienie strzałą amora w tarczę i zdobycie jak największej ilości punktów.

 

Mały bal karnawałowy 1a i 1b 2021/2022 18 lutego 2022 08:37

 Bal karnawałowy dla uczniów to dzień niezwykły, przepełniony muzyką i zabawą, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W obecnych czasach niestety bardzo ograniczony ze względu na epidemię i obostrzenia sanitarne.
18 lutego 2022r. odbył się Mały Bal Karnawałowy klasy 1a i 1b. Wraz z uczniami dołożyliśmy wszelkich starań, by było bezpiecznie i by wystrój sali balowej wprowadził nas w radosny, bajkowy nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić