Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Dary dla Żarskiego Schroniska 13 stycznia 2017

W piątek 13.01 zostały zawiezione dary zebrane przez uczniów naszej szkoły dla Żarskiego Schroniska. Cztery pełne torby karmy dla psów i kotów dostarczył organizator akcji i opiekun szkolnego koła LOP pani Alicja Bojakowska. Prezenty jak zwykle zostały ciepło przyjęte. W imieniu wszystkich zwierząt serdecznie podziękował czekoladowy piesek, który był po operacji łapki, gdyż urodził się z wadą kończyn tylnych. Gorąco dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

2 a w Bibliotece Miejskiej w ramach Klubu Dyskusyjnego Książki 10 stycznia 2017

Klasa 2a w dniu dzisiejszym (10 stycznia) wzięła udział w kolejnym spotkaniu w Bibliotece Miejskiej w ramach Klubu Dyskusyjnego Książki. Spotkania te odbywają się raz w miesiącu. Tym razem było ono zatytułowane: 'Moje wymarzone ferie'. Dzieci wysłuchały, a właściwie obejrzały sztukę 'na papierze', czyli kamishibai (jest to teatr obrazkowy-tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii a pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach o wymiarach 37x27,5 wsuwanych do małego drewnianego parawanu- źródło: Wikipedia https://pl.wikipedia.org/wiki/Kamishibai). Tytuł sztuki to 'Rower Walentynki'. Potem dzieci w parach losowały 2 obrazki np. korona i pirat i wymyślały historię na temat tych dwóch elementów za pomocą ilustracji. Następnie każda para po kolei opowiadała swoją część całej historii. Powstała ciekawa bajka. Dzieciom bardzo spodobała się taka inna książka i tworzenie opowiadania. 

WIZYTA W PRZEDSZKOLU

Niedawno byliśmy przedszkolakami. Teraz odwiedziliśmy ich jako starsi koledzy i koleżanki. Oliwia, Kacper, Laura przeczytali krótkie opowiadania o misiu Uszatku, „co klapnięte uszko ma”. Adrian rozdał przygotowane materiały (szablony misiów), które będzie można wykorzystać w trakcie zabawy. „Stary niedźwiedź mocno śpi”, zabawa, którą lubiły, lubią i, mam nadzieję, będą lubiły dzieci. Grupa p. Marioli również chciała „jeszcze raz” bawić się.

Spotkanie klas 4-6 z pisarką Katarzyną Zychlą 15 grudnia 2016

15 grudnia uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką Katarzyną Zychlą. Autorka zachęciła uczniów do wspólnej zabawy językowej - wyszukiwania epitetów do słowa książka. Następnie pisarka zaprezentowała fragmenty swoich książek: „Malwina wyluzuj” i „Dziewczyna tańcząca z wiatrem”.

 

Zaprezentowane historie były świetną okazją do dyskusji na tematy przyjaźni, odpowiedzialności, smutków i radości w naszym życiu. Na zakończenie uczniowie mieli okazję zadać pisarce pytania i poznać tajniki jej pracy.

Spotkanie bożonarodzeniowe

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania. 14.12.2016r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Szkole Podstawowej nr 3 w Żarach odbyło się „Spotkanie bożonarodzeniowe”. Koncert kolęd i pastorałek oraz Kiermasz Świąteczny, który był częścią tego wieczoru, organizowany był przez Stowarzyszenie Oświatowe Nasza Szkoła, które działa przy szkole. Chcieliśmy wspólnie z Rodzicami, Uczniami i Pracownikami przystanąć, chwilę zamyślić się i zasłuchać. Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związany ze Świętami Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie bowiem zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje uczucie bliskości, łączności. Kolędy są przepełnione ciepłem, dobrem i miłością. Tym wszystkim czego nam na co dzień brakuje. Zwyczaj wspólnego rodzinnego śpiewania kolęd zanika. Organizując ten koncert pragnęliśmy zachęcić wszystkich do wspólnego śpiewania. Co udało się nam w pełni. Atmosfera była bardzo rodzinna i wesoła. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to przedsięwzięcie w postaci: przygotowania koncertu kolęd i pastorałek, darowizn, przekazania różnych, własnoręcznie wykonanych rzeczy oraz zakup tych pięknych świątecznych dekoracji. Wszystkie zebrane pieniążki zostaną przekazane na cele statutowe stowarzyszenia, czyli pomoc szkole i uczniom. Wszystkiego najlepszego!!! Koordynatorką spotkania była: Mariola Krasowska.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zarysp3@wp.pl

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić