Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Woda w życiu człowieka – lekcja w kl. 1a 28 listopada 2022 08:34

W klasie 1a zakończył się właśnie cykl lekcji o znaczeniu wody w życiu człowieka, zwierząt i roślin. Odbyły się ciekawe wodne eksperymenty, dzięki którym uczniowie poznali niektóre właściwości wody. Na zajęciach plastycznych powstawały piękne wodne światy. Rozmawialiśmy o mieszkańcach polskich zbiorników wodnych. 

Zgłębiamy tajniki szycia maszynowego 16 listopada 2022 16:16

W zeszłym tygodniu klasy 5a i 5b miały przyjemność gościć na lekcji techniki p. Dorotę Rewaj, która zdradziła im tajniki szycia na maszynie. Pani Dorota z pasją opowiedziała uczniom o swojej pracy, pokazała budowę maszyny do szycia oraz pozwoliła każdemu spróbować swoich sił w szyciu.

Za poświęcony czas oraz zainteresowanie nas tematem szycia maszynowego serdecznie dziękujemy! 

Zbiórka dla Kacpra 03 listopada 2022

1 listopada 2022r. Na cmentarzu komunalnym w Żarach i Kunicach odbyła się kwesta zorganizowana przez Stowarzyszenie „Tobie i Miastu”. W tym roku bohaterem zbiórki był uczeń naszej Szkoły Kacper. Do akcji przyłączyli się także wolontariusze ze Szkoły nr 3. Na rehabilitację dla Kacpra zebrano około 42 tys. złotych. Dziękujemy ofiarnym mieszkańcom Żar oraz wszystkim, którzy zaangażowali w organizację zbiórki.

Planetobus w naszej szkole 28 października 2022

W dniach 20-21 października gościliśmy w naszej szkole Planetobus. Dzięki nowoczesnej technologii przedstawiciele Centrum Nauki Kopernik zabrali naszych uczniów w kosmiczną podróż na planety naszego układu słonecznego. Było dużo emocji, zachwytu i ciekawych informacji. Serdeczne podziękowania dla p. Joanny i p. Łukasza. #LaboratoriaPrzyszłości

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić