Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Matematyczna gra 04 stycznia 2021 09:31

Ciekawym projektem mogą pochwalić się uczniowie klasy 7b: Julia Derej,
Kornelia Miśkiewicz, Daria Łukasik, Szymon Szakoła, Szymon Stokłosa, Hubert Jóźwiak, którzy przygotowali  grę dla swoich młodszych kolegów o tematyce matematycznej. W znanym wszystkim Minecrafcie stworzyli świat, który można przejść pod warunkiem prawidłowego rozwiązania zadań matematycznych. Brawo za pomysłowość i świetną pracę zespołową.

Jesienne wypieki w świetlicy 22 października 2020 06:57

W roku szkolnym 2020/2021 kontynuujemy w świetlicy zajęcia z zakresu edukacji żywieniowo-kulinarnej w ramach innowacji „Wiem, co jem. Kuchnia bez tajemnic.” Wykorzystując poznane ostatnio informacje o sezonowości w kuchni postanowiliśmy upiec ciasto z popularnymi jesiennymi owocami - śliwkami.

Spotkanie klas pierwszych z pielęgniarką szkolną na temat higieny jamy ustnej 18 października 2020 19:45

Na początku października w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie naszych najmłodszych uczniów z panią pielęgniarką. Dzieci zostały zapoznane z podstawowymi informacjami na temat higieny jamy ustnej oraz dowiedziały się, jak prawidłowo szczotkować zęby i jak wygląda wizyta u dentysty. Na koniec uczniowie obejrzeli filmik edukacyjny „Doktor Ząbek i legenda Zębolandii”. 

Światowy Dzień Wzroku 12 października 2020 06:38

Z okazji obchodów Światowego Dnia Wzroku uczniowie klasy 1 b przyłączyli się do projektu „ Gdy nie widzisz, załóż okulary -one pozwolą lepiej świat zobaczyć”. Dzieci dowiedziały się, jakie znaczenie ma zmysł wzroku w życiu codziennym każdego człowieka, a także co należy robić, żeby mieć zdrowe oczy i dobrze widzieć. Zajęcia połączone były z odkodowaniem ukrytego obrazka.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić