Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Zajęcia programowania i robotyki 09 stycznia 2023 16:07

@Laboratorium Przyszłości
Od października uczniowie naszej szkoły uczestniczą w zajęciach z programowania i robotyki w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Dzięki temu potrafią sterować robotem, tworzyć gry i animacje w języku Scratch oraz proste programy w  Pythonie, a dziś poznawali Arduino Uno z naszego Laboratorium Przyszłości. Przed nami jeszcze wiele wyzwań np.  wykorzystanie buzzera Arduino Uno do nadania wiadomości Alfabetem Morse'a.

Zabawy w gotowanie – klasa 1b 09 stycznia 2023 16:03

Kilka dni temu uczniowie klasy 1b zostawili książki, zeszyty i ubrali fartuszki kuchenne (a niektórzy nawet czapki kucharskie). Wszystko po to, aby spróbować swoich sił w tworzeniu słodkich pyszności. W ten sposób powstały domki z herbatników, grzybki z pianek i biszkoptów, biszkoptowe bałwanki i wiele innych kreatywnych budowli. 

Wigilia 5a 29 grudnia 2022 07:11

20 grudnia, na lekcji wychowawczej, 5a zrobiła klasową wigilię. Było pięknie. Na stole stał stroik z zapaloną świeczką, a na sianku był opłatek, a nawet mieliśmy talerz dla wędrowca. :) Nie obeszło się bez kolęd. Większość była odświętnie ubrana, co dodawało uroku i atmosfery.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić