Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Sportowe sukcesy uczniów klasy IIIb 07 czerwca 2022 14:17

Miło nam poinformować o sukcesach w klasie 3b:

  • Iza Cwer – zajęła I miejsce w Mistrzostwach Polski w Karate w kategorii kata drużynowe dziewcząt do lat 11. Medal otrzymała również za zajęcie I miejsca w kategorii kata dziewcząt 9 lat oraz II miejsce w kategorii kumite dziewcząt 9 lat.

  • Mikołaj Sadowski – brał udział w zawodach pływackich z okazji Dnia Dziecka. Nasz zawodnik zajął III miejsce na dystansie 25m stylem dowolnym.

  • Lena Bagińska – wspólnie ze swoją drużyną „Sokół Żary” brała udział w mini koszykówce dziewcząt. Zawodniczki wywalczyły VI miejsce w lidze.

Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Szkolna Partyzantka Ogrodnicza - sadzenie jabłonki 6a 03 czerwca 2022

Nie każdy może mieć swoje jabłka... A klasa 6a już może za 10 lat będzie mogła się pochwalić tym osiągnięciem. Dzięki Karolinie, uczennicy klasy, cała klasa brała udział w sadzeniu jabłonki. Robota była ciężka, obsługa łopaty skomplikowana, ale daliśmy radę... Teraz tylko podlewać i czekać ;)

Warsztaty Castorama 04 czerwca 2022

W sobotę 4 czerwca młodszy narybek Partyzantki wziął udział w Warsztatach ogrodniczych w ramach programu #Majsterkowo#Castorama. Uczniowie klasy 5a stworzyli własne mini ogrody w słoiku i ozdobili doniczki - obiecali zająć się otrzymanymi roślinami. 

2B W BANKU PKO 06 czerwca 2022 08:31

3 czerwca uczniowie klasy 2b wybrali się do Banku PKO. Wycieczka dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń. Mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem banku „od środka”. Dzieci zobaczyły, jak działa bankomat, liczarka oraz w jaki sposób przebiega obsługa klienta banku. Sami na chwilę zostali klientami, podchodzili do stanowiska obsługi klienta zgodnie z wcześniej wybranym w automacie i wyświetlonym numerkiem. Doskonale spisali się w roli kasjerów, przeliczali bezbłędnie podane kwoty oraz uczyli się odróżniać banknoty prawdziwe od fałszywych. Wiadomości zdobyte podczas wycieczki uzupełniły i wzbogaciły wiedzę zdobytą na zajęciach szkolnych, jak również umożliwiły poznanie pracy bankowca. Na zakończenie wykonaliśmy wspólne zdjęcie z pracownikami Banku PKO oraz każdy uczeń otrzymał upominki. DZIĘKUJEMY!

Dzień Dziecka 06 czerwca 2022 08:22

1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, uczniowie naszej szkoły mieli zapewnione mnóstwo atrakcji. Każda klasa miała za zadanie skonstruować kreatywną budowlę, postać bądź urządzenie z surowców wtórnych. Uczestnicy zabawy brali udział w zawodach sportowych, puszczali bańki, mogli pomalować swoje twarze i wziąć udział w karaoke. Na każdego ucznia czekał również słodki poczęstunek.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić