Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Dzień dyni 16 maja 2022

16. maja już po raz piąty społeczność ekologiczna wzięła udział w Światowym Dniu Siania Dyni w Miejscach Publicznych. Nie mogliśmy się oprzeć i też ochoczo wyruszyliśmy w miasto posiac nasze nasiona w różnych miejscach w mieście. Proszę się zatem nie zdziwić gdy na miejskim klombie zobaczycie dynię :). 

Nadia - miłośniczka zwierząt 16 maja 2022

W ostatnim tygodniu o swojej pasji opowiadała Nadia. Dziewczynka jest wielką miłośniczką zwierząt – w domu ma psa oraz świnkę morską.

Nadia opowiedziała kolegom i koleżankom o psach – przedstawiła kilka ciekawostek związanych z życiem tych zwierząt, wspomniała także o tym jak w prawidłowy sposób należy opiekować się tymi czworonożnymi pupilami (odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne, dieta, spacery). Od pewnego czasu Nadia zajmuje się również tresurą swojego ukochanego pieska Fado (5- letni cocker spaniel angielski).

Sukces Sofii 16 maja 2022

14 maja 2022 r. uczennica kl. 2a - Sofiia Kolesnykova uczestniczyła w międzynarodowych zawodach karate JKA TOBU CUP, które odbyły się w stolicy Niemiec - Berlinie. Nasza uczennica zajęła tam 2 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

 

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „ Z kulturą mi do twarzy” 16 maja 2022

W roku szkolny 2021/2022 uczniowie klas 1- 3 brali udział w realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „ Z kulturą mi do twarzy”. Otrzymaliśmy za wykonanie zadań certyfikaty dla szkoły i uczniów. Celem projektu było wprowadzanie uczniów w świat wartości, wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej oraz wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia.

Szkolny klomb 13 maja 2022

Uczniowie klas 5b i 6a porządkowali dziś szkolny klomb :)  dla niektórych ciężka praca, ale dla naszych uczniów czysta przyjemność!!! 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić