Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Klasowy konkurs „Czytam, bo lubię” 09 lutego 2021 19:24

W klasie IIb odbył się konkurs pod hasłem „Czytam, bo lubię”. Każdy uczeń miał za zadanie przeczytać książkę zaproponowaną przez nauczyciela (każdy inną). Następnie w czasie zajęć uczniowie próbowali zareklamować przeczytaną przez siebie pozycję. Sposobów na reklamę książki i zachęcenie do jej przeczytania było bardzo dużo i były bardzo ciekawe, m.in. uczniowie wykorzystali do tego samodzielnie wykonane plakaty, ilustracje wybranych przygód, a także rekwizyty związane z przeczytaną książką. Powstała również gra planszowa inspirowana treścią jednej z książek. Byli uczniowie, którzy przebrali się za bohaterów swoich lektur.

 

Program Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny 20 stycznia 2021 21:33

Program Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny

Startuje Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny, w ramach którego organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dofinansowanie na realizację swoich działań prowadzonych na terenie całej Polski w czterech obszarach tematycznych:

  1. Ochrona praw człowieka
    2.Działanie na rzecz różnorodności społecznej i przeciwdziałanie wykluczeniu
    3.     Budowanie kultury demokratycznej i zaangażowania obywatelskiego na poziomie lokalnym
    4.     Wsparcie rozwoju sektora społecznego

 

Nabór w ramach pierwszego konkursu planowany jest od 17 marca br.

 

Zapraszamy wszystkie organizacje i osoby zainteresowane Programem i pozyskaniem nowych środków na realizację swoich działań na bezpłatną konferencję online otwierającą Program Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny, która odbędzie się w piątek, 5 lutego 2021 r.!

Szczegółowe informacje: https://frdl.org.pl/informacje/aktualnosci/konferencja-otwierajaca-program-aktywni-obywatele-fundusz-regionalny

Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny realizowany jest przez konsorcjum w składzie: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej (lider), Fundacja Edukacja dla Demokracji i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG. Jego budżet to 23 miliony euro.

 

 

Sukces naszego ucznia 04 stycznia 2021 09:34

Timur Kolesnikov, z kl. 3a, brał udział w Gwiazdkowym Turnieju Karate JKA i zajął w nim III miejsce, w kategorii KATA chłopców 7 - 9 lat.

Gratulujemy

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić