Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Pokaz kapeluszy 14 kwietnia 2023 14:10

Z okazji kalendarzowej wiosny zorganizowaliśmy  KAPELUSZOWY POKAZ MODY w klasach I-III. Przywitaliśmy wiosnę pięknymi nakryciami głowy przyozdobione fantazyjnymi ozdobami. Ach! Cóż to był za pokaz! Na kapeluszach widniały symbole wiosenne:  kwiatki, ważki, motyle, biedronki również słoneczka i ptaszki, a także motywy związane z dniem świętego Patryka, czyli czterolistna koniczynka, tęczę, garnuszek ze złotem,aż trudno je wszystkie wyliczyć.
 

Zbiórka na Dom Samotnej Matki 12 kwietnia 2023

W piątek 30 marca był dniem, w którym pani Ela Nawrot odebrałam od nas dary dla Domu Samotnej Matki w Żarach i była pełna podziwu. To dary, które skrzętnie nasza społeczność szkolna przynosiła przez ponad dwa tygodnie. Niektórzy byli tak hojni, że pełne reklamówki ofiarowali produktów, ponieważ kiedyś ktoś też im pomógł. Zbiórka się udała, takie działania dają nadzieję na przyszłość, że warto pomagać i dzielić się dobrocią. 

Światowy Dzień Wody 07 kwietnia 2023 12:34

Światowy Dzień Wody upłynął w tym roku pod hasłem ,, Przyspieszenie zmian'. W naszej szkole z tej okazji odbyły się angielsko - niemieckie warsztaty. Uczniowie ćwicząc jednocześnie język zbierali informacje na temat stanu wód na świecie oraz tego, co każdy z nas może zrobić dla poprawy trudnej sytuacji hydrologicznej. Na korytarzach pojawiły się plakaty informacyjne oraz ulotki stworzone przez uczniów.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić