Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Dzień pszczoły 20 maja 2022

20 maja cała kochająca planetę ekipa obchodzi WORLD BEE DAY czyli Światowy Dzień Pszczoły by uczcić i docenić wielki wysiłek, jaki te owady wkładają w życie naszego świata. Chodzi nam nie tylko o celebrytkę Pszczołę Miodną, ale również te wszystkie małe bliżej nieznane gatunki zapylaczy z rodziny pszczół.

 

SzKOGRódeK - SPO 29 maja 2022 13:49

Nasz szkolny SzKOGRódeK jest już całkiem gotowy!!! Udało się!!! Każdy chętny miał okazję pomagać, więc to nie tylko zasługa Partyzantki ale całej aktywnej społeczności szkolnej :). Nie pozostało nam nic innego tylko podlewać i cierpliwie czekać na plony.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w akcję ośrodkową i sadzonkową. Mamy nadzieję, że wasze parapetowe ogródki już wkrótce zaowocują/zawarzywują.

Kiełki rzodkiewki - SPO 23 maja 2022

Szkolna Partyzantka Ogrodnicza nie tylko dba o rośliny w naszej szkole ale również zachęca do jedzenia ich pod różnymi postaciami. Dziś częstowała własnoręcznie wykiełkowanymi kiełkami rzodkiewki. Uczniowie klasy 5a początkowo pełni niepokoju stwierdzili, że kiełki smakują tak samo jak rzodkiewka już w pełni dojrzała i obiecali sami rozpocząć hodowle w domach.

Sukces Izy z klasy IIIb 17 maja 2022 13:58

Miło nam poinformować, że uczennica klasy IIIb – Iza Cwer brała udział w Międzynarodowych Zawodach Karate JKA TOBU CUP w Berlinie.

Iza zajęła III miejsce w kategorii kata 9 -12 lat 6 -7 kyu oraz II miejsce w kata drużynowym 9 -12 lat. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów :)

Dzień dyni 16 maja 2022

16. maja już po raz piąty społeczność ekologiczna wzięła udział w Światowym Dniu Siania Dyni w Miejscach Publicznych. Nie mogliśmy się oprzeć i też ochoczo wyruszyliśmy w miasto posiac nasze nasiona w różnych miejscach w mieście. Proszę się zatem nie zdziwić gdy na miejskim klombie zobaczycie dynię :). 

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić