Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

« Powrót
Dzień pszczoły 20 maja 2022

20 maja cała kochająca planetę ekipa obchodzi WORLD BEE DAY czyli Światowy Dzień Pszczoły by uczcić i docenić wielki wysiłek, jaki te owady wkładają w życie naszego świata. Chodzi nam nie tylko o celebrytkę Pszczołę Miodną, ale również te wszystkie małe bliżej nieznane gatunki zapylaczy z rodziny pszczół.

 

 

Dzień obfitował w różne atrakcje, by każdy mógł chociaż trochę dowiedzieć się o pszczołach. Były to kolorowanki, labirynty i quizy dla klas 1-3, konkursy oraz przebrania odlotowych pszczół dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Na CLILowej lekcji języka angielskiego uczyliśmy się o pszczołach po angielsku.

Uczniowie klasy 5b i 4b świętowali Światowy Dzień Pszczół w iście matematyczny sposób. Zbudowali i zaprogramowali roboPszczoły Lego, które zapylają kwiat. Cudowne!!! 

Podczas zajęć na świetlicy uczniowie poszerzali swoją wiedzę przyrodniczą na temat tych owadów. Nie zabrakło również zadań i zabaw związanych z tą tematyką. Poza tym chętnie uczniowie wzięli udział w akcji „Kwiatek dla pszczoły” – symboliczne przypomnienie, jak wiele zawdzięczamy pszczołom.

Dzięki uprzejmości #MartaiTomaszPowązka z #pasiekiPowązka uczniowie mieli okazję spróbować świeżego miodu, obejrzeć plastry wosku z ula oraz sprzęt, którego używają pszczelarze.

Dziękujemy wszystkim, którzy w ten dzień przebrali się za pszczoły. W konkursie wyróżniliśmy dwóch uczniów klas 5, którzy w nagrodę otrzymali zestawy Lego Minecraft Pasieka. Mniejsze upominki powędrowały również do małych pszczółek z klas 1.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić