Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Dzień Kobiet w 1a 17 marca 2023

Chłopcy z klasy 1a zadbali o swoje koleżanki w dniu ich święta. Trzy nasze skarby dostały piękne kwiatki i prezenty.

Uczyliśmy się przy okazji zasad podczas składania życzeń oraz kulturalnej rozmowy przy stole. Wszystkim dziewczynkom życzymy wszystkiego najlepszego przez cały rok.

Zabawa w teatr w klasie IIb 17 marca 2023

Podczas kilku zajęć poznaliśmy tajemnice teatru. Dużo radości sprawiło nam samodzielne wykonanie kukiełek oraz zespołowe przygotowanie scenki pt.' Kto widział wiosnę?'. Każdy był charakteryzatorem i kostiumologiem. Sami dla siebie byliśmy animatorami i reżyserami. To była fajna lekcja. 

Zdrowo jem, więcej wiem! 13 marca 2023 14:25

„Stawiam na śniadanie” to hasło przewodnie pierwszych zajęć, które odbyły się w klasie 1b w ramach Ogólnopolskiego Programu „Zdrowo jem, więcej jem!”.

Uczniowie mogli uświadomić sobie, jak ważnym posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie. Podczas zajęć poznali kilka pomysłów na przygotowanie smacznego i zdrowego śniadania. Poza tym sami mogli ocenić czy spożywane przez nich posiłki są zdrowe. Oczywiście najciekawszą częścią lekcji była część praktyczna, czyli możliwość samodzielnego przygotowania kanapek. Mali kucharze chętnie sięgali po warzywa i nie zabrakło ich na talerzach. To była wyjątkowo smakowita lekcja ;)

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 3 06 marca 2023

2 marca w naszej szkole odbył się dzień otwarty dla przyszłych kandydatów do klas pierwszych. W tym roku tematem przewodnim był Dziki Zachód. Przedszkolaki, które odwiedziły naszą szkołę, brały udział w zabawach ruchowych, odkrywały świat chemii i fizyki, obserwowały i wykonywały doświadczenia oraz tworzyły prace plastyczne. W krainie robotów zaprogramowały geniboty i stworzyły własne melodie. Poznały „tańczące” ozoboty, LedoWeDo w roli galopujących koni. Dzięki makiecie klocków lego oraz elementów Arduino Uno* przeniosły się w miniświat i okolice budynku naszej szkoły. Dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia we wrześniu :)

 

*Sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić