Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Aktualności

Przerwa na czytanie 06 listopada 2023 18:17

30.10.2023r. wzięliśmy udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Dziękujemy za udział i zaangażowanie. W tym dniu mogliśmy zobaczyć, że chyba zbyt szybko ogłoszono brak zainteresowania książką (czytaniem) wśród młodych ludzi. Na relację fotograficzną z akcji zapraszamy także na https://liblink.pl/ewCNDjUzcH (strona facebookowa naszej szkoły). Organizatorzy.

 

8a na spotkaniu autorskim z pisarką Agnieszką Kulbat 02 listopada 2023 08:31

W środę klasa 8a uczestniczyła w spotkaniu autorskim z pisarką Agnieszką Kulbat, piszącą m.in. książki fantasy dla młodzieży (cykl 'Mojra'). Autorka w sposób ciekawy przybliżyła uczniom proces wydawania książek oraz swoją twórczość. Był też czas na pytania oraz rozdawanie autografów.

Warsztaty w Castoramie – klasa IIb 02 listopada 2023 08:19

W tym tygodniu uczniowie klasy IIb uczestniczyli w warsztatach przewidzianych dla małych majsterkowiczów. W ruch poszły farby, mazaki, kolorowy papier, tapety i inne ciekawe materiały plastyczne. Dzięki nim uczniowie najpierw malowali świeczniki, następnie przyklejali je do specjalnych desek, a na koniec wszystko ozdabiali. W ten sposób powstały bardzo ciekawe prace – prawdziwe arcydzieła !

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 3

 

ul. Broni Pancernej 8
68-200 Żary

 

telefon:

068 37 438 45

 

e-mail:

zsp@zary.pl

 

 

 

 

Pobierz raport szkoły ubiegającej się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Witryny które warto odwiedzić